مدیران خودرو

توسط محققان واحد علوم و تحقیقات؛

پرینتر سه بعدی با کیفیت و دقت بسیار بالا ساخته شد

عصر کالا- محققان واحد علوم و تحقیقات موفق به طراحی، ساخت و بهینه‌سازی پارامترهای اولین دستگاه پرینتر سه‌بعدی دی ال پی با کیفیت و دقت بسیار بالا شدند.

پرینتر سه بعدی با کیفیت و دقت بسیار بالا ساخته شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر, بهنام نوری محقق واحد علوم و تحقیقات گفت: طراحی و ساخت پرینتر سه بعدی DLP، کاملا ایرانی است.

  وی افزود: این دستگاه از کیفیت بالایی برخوردار است چراکه پارامترهای آن بهینه‌سازی‌ شده است.

  این محقق تاکید کرد: این پرینتر دارای تکنولوژی پرینت سه بعدی نور ساختار یافته و چیپ DLP، بدنه زیبا و مستحکم، روش تولید از بالا به پایین، حداقل ضخامت لایه‌گذاری تا 25 میکرون، قطعات مصرفی ارزان و در دسترس و نرم‌افزار بهینه‌سازی شده مختص به آن که نیاز به تعمیر ندارد، است.

  نوری خاطرنشان کرد: از آنجایی‌که دستگاه‌های DLP دارای دقت بسیار بالایی هستند و کاربردهای فراوانی در ساخت قطعات با جزئیات بسیار کوچک و دقیق نظیر صنایع ابزار دقیق، زیورآلات، پزشکی و دندانسازی دارند، باتوجه به پیشرفت سطح دانش فعالان در زمینه‌های یاد شده، دستگاه طراحی شده در واحد علوم و تحقیقات می‌تواند تاثیر مثبتی در ارتقا سطح کیفی تولیدات مرتبط با آن داشته باشد.

  وی با بیان اینکه دستگاه ساخته شده شروعی برای ساخت دستگاه‌های پیشرفته‌تر است، افزود: امیدواریم با حمایت مسئولان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بتوانیم هر چه سریع‌تر تولید انبوه دستگاه چاپگر سه بعدی DLP را در قالب یک شرکت دانش‌بنیان آغاز کرده و در راستای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی گام بردایم.

  بهنام نوری دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مکانیک - ساخت و تولید واحد علوم و تحقیقات است که فرآیند طراحی، ساخت و بهینه‌سازی این پرینتر در قالب پایان‌نامه مقطع کارشناسی ارشد وی با راهنمایی دکتر صادق رحمتی پیگیری شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر