حرفه ای‌ترین ربات قهوه چی جهان معرفی شد +تصاویر

عصر کالا- یک شرکت رباتیک چینی (OrionStar) نوعی ربات هوشمند طراحی کرده است که می‌تواند تمامی وظایف انسان‌هایی را که به عنوان باریستا کار می‌کنند، به طور کامل اجرا کند.

حرفه ای‌ترین ربات قهوه چی جهان معرفی شد +تصاویر
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از انتخاب، این ربات هوشمند تمامی تکنیک‌های دم کردن قهوه حرفه‌ای را در سطح عالی شبیه سازی می‌کند و طعم درجه یک هر فنجان قهوه را نیز تضمین می‌کند.

  جالب است بدانید این ربات هوشمند برای یادگیری تکنیک‌های مذکور حدود 3 هزار ساعت از طریق هوش مصنوعی آموزش دیده است و 3 هزار ساعت نیز صرف آزمایش بازوی رباتیک و آموزش سیستم بصری ین ربات شده است.

  طبق اخبار منتشر شده توسط شرکت سازنده، از ویژگی‌های اصلی این ربات می‌توان به یک دوربین با عمق RGB اشاره کرد که امکان نظارت بر بازو‌های ربات و همچنین وضعیت تولید نوشیدنی را فراهم می‌کند. یک نشانگر نور نیز وضعیت کار ربات را تسهیل می‌کند و باوی خودکار و خود تنظیم رباتیک نیز برای حرکت دادن اجسام کمک می‌کند.

  از ویژگی‌های ایمنی این ربات می‌توان به خاموش شدن اضطراری، سیستم تشخیص ضد برخورد و مرز‌های ایمنی الکترونیکی برای جلوگیری از حوادث در محیط کار اشاره کرد.

  در همین حال امکان برنامه ریزی دقیق ربات بر حسب محیط کار نیز وجود دارد. مدیرعامل شرکت سازنده این ربات: لیانگ سو در این خصوص گفت: «این ربات می‌تواند هر 3 دقیقه یک نوشیدنی تازه از فراورده‌های قهوه را تولید کرده و 7 ساعت پیاپی روزانه نیز کار کند.»

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر