مدیران خودرو

۵ پرونده احتکار و اختفای کالا در خراسان جنوبی تشکیل شد

عصر کالا-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: ۵ پرونده احتکار و اختفای کالا به ارزش سه میلیارد و ۲۴۵ میلیون ریال در قالب طرح ویژه بازرسی و نظارت بر کالا و خدمات در استان تشکیل شد.

۵ پرونده احتکار و اختفای کالا در خراسان جنوبی تشکیل شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایرنا، داوود شهرکی افزود: هفته جاری سه انبار در شهرستان نهبندان اقدام به احتکار کالا کرده بودند که در آن کالای داخلی و خارجی قاچاق نگهداری می شد.
  وی اظهار داشت: بر اساس بازرسی های صورت گرفته با همکاری اداره تعزیرات حکومتی و اماکن عمومی این سه انبار که در رسته های فروش برنج، چای، شکر و لاستیک اقدام به احتکار کرده بودند کشف و ضبط شد.
  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: در این بازرسی ها مقدار 15 تن برنج، یک تن چای، 61 حلقه لاستیک کامیون و حدود چهار تن شکر به ارزش تقریبی 2 میلیارد و پانصد میلیون ریال کشف و ضبط شد.
  وی ادامه داد: همچنین طی این مدت 2 انبار شکر و مواد غذایی در مرکز استان به اتهام اعلام نکردن موجودی شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
  شهرکی ارزش ریالی این 2 پرونده را 745 میلیون ریال اعلام و تاکید کرد: متصدیان واحدهای صنفی عمده فروش، شرکت های پخش و تمامی افرادی که به هر نحوی اقدام به خرید، فروش و نگهداری کالا با حجم عمده دارند باید موجودی انبار خود را در سامانه اعلام اعلام کنند.
  وی ادامه داد: در غیر اینصورت نگهداری کالا بدون فروش یا اعلام موجودی تخلف محسوب شده و مطابق مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.
  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی یادآور شد: بازرسی و نظارت بر واحدهای صنفی و غیر صنفی در دستور کار جدی بازرسان سازمان قرار دارد و شهروندان می توانند هر گونه گزارش تخلف و یا شکایت خود را با سامانه 124 در میان بگذارند.
  وی افزود: طرح ویژه بازرسی و نظارت بر کالا و خدمات از 16 تیرماه در استان آغاز شده و در حال اجرا است.
  شهرکی گفت: در قالب این طرح ،تیم های بازرسی در قالب گشت های مشترک صبح و عصر با جدیت بر شبکه توزیع کالا و خدمات نظارت دارند.
  وی اظهار داشت: با ابلاغ دستورالعمل تشکیل ستاد استانی احتکار و اختفا ضمن برگزاری نخستین جلسه ستاد استانی احتکار و اختفا نظارت و بازرسی ها برای شناسایی انبارهای مشکوک و اعلام نشده در سامانه اعلام موجودی معطوف شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • هومکس
   آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
   آرشیو