نظارت چند جانبه بر بازار از ۱۵ اسفند آغاز می شود

عصر کالا- وزیر صنعت ، معدن و تجارت از کنترل کیفیت کالاها و محصولات در بازار شب عید خبر داد و گفت که نظارت دستگاههای ذیربط بر این بازار از ۱۵ اسفند ماه تشدید می شود .

نظارت چند جانبه بر بازار از ۱۵ اسفند آغاز می شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایرنا، محمد شریعتمداری در آمل افزود : مردم اطمینان داشته باشند در کنار تدابیر مختلف اندیشیده شده برای تامین کالاهای مورد نیاز شب عید و نظارت بر قیمت آنها ، به کیفیت این کالاها و محصولات توجه ویژه می شود.
  وی ادامه داد : با تشکیل جلسه ستاد تنظیم بازار برای شب عید ، تمامی نیازهای مورد نیاز این بازار دیده شده و با خرید از تولید کنندگان به نقاط مختلف کشور حمل و در زمان مشخصی که از سوی اتحادیه ها و اصناف اعلام خواهد شد ، توزیع می شود.
  وزیر صنعت با تاکید بر این که کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به اندازه کافی در انبارهای کشور ذخیره شده و جای هیچ نگرانی نیست ، تاکید کرد : این کالاها از طریق فروشگاههای زنجیره ای و همچنین با تشخیص اتاق های اصناف برپائی نمایشگاههای فروش بهاره در اختیار مردم قرار می گیرد .
  وی با اشاره به تشدید نظارت سازمان های تعزیرات حکومتی و حمایت از حقوق تولید کنندگان و مصرف‌کنندگان بر بازار شب عید ، گفت که نظارت این دستگاهها بر کیفیت محصولات هم اعمال می شود و هماهنگی های لازم نیز بین دستگاههای مختلف برای ارائه خدمات لازم به مردم در ایام نوروز اندیشیده شده است .
  شریعتمداری اضافه کرد : سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری نیز در جلسه ستاد تنظیم بازار گزارش خوبی از تشکیل کمیته نظارت بر سفرهای مردم در ایام نوروز ارائه داد و ما هم نقاط پر مهمان‌پذیر را مورد توجه جدی قرار داده ایم .
  وی ادامه داد : در این جلسه ، وزارت جهاد کشاورزی هم خبرهای بسیار خوبی مبنی بر کامل بودن موجودی انبارهای کشور در بخش خصوصی و دولتی در رابطه با کالاهای اساسی و ضروری مردم شت و اطمینان داد که هیچ نگرانی برای کالاهای اساسی مورد نیاز مردم مانند میوه وجود ندارد.
  ** بی تاثیر بودن نوسانات نرخ ارز در بخش صنعتی
  وزیر صنعت ، معدن و تجارت همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا نوسانات نرخ ارز بر واحدهای تولیدی و صنعتی کشور هم اثرگذاری داشته است ؟ گفت : با وجود نوسانات نرخ ارز ، امر تولید و صادرات کشور از ثبات نرخ ارز و تغییرات منطقی و قابل پیش‌بینی بهره می‌برند.
  وی افزود : واحدهای تولیدی و صنعتی از تغییرات غیر منطقی لطمه خواهند دید و این واقعیتی غیرقابل انکار برای صنعت کشور است اما اتخاذ سیاست‌های کمک‌ کننده به حل مشکل را باید مسئولان ذیربط مطرح کنند.
  شریعتمداری سیاست دولت تدبیر و امید را دور نگه داشتن بخش تولیدی از آسیب های ناشی از تغییرات نرخ ارز دانست و گفت : دولت سیاست‌هایی در این زمینه اتخاذ کرده و به اطلاع مردم خواهد رسید و مسیر را طی خواهیم کرد .
  وزیر صنعت یکی از مشکلات کشور را اظهار نظر برخی افراد غیرکارشناس و غیر مرتبط در حوزه های تخصصی دانست و افزود : سیاست ها ، مسایل و تحولات ارزی را باید رئیس بانک مرکزی و یا معاون اقتصادی رئیس‌ جمهوری به اطلاع مردم برسانند.
  شریعتمداری تاکید کرد : به طور قطع دستوری برخورد کردن با اقتصاد کار خوبی نیست و تمام تلاش دولت بر این است که بازار از ثبات و آرامش برخوردار بوده و تغییرات قابل پیش‌بینی و منطقی باشد.
  وزیرصنعت ، معدن و تجارت عصر چهارشنبه برای افتتاح چند طرح تولیدی در بخش صنایع غذائی به آمل سفر کرد.
  شریعتمداری همچنین چهارشنبه شب در نشستی با برخی مدیران واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل شرکت کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر