رنگی کردن عکس در چند ثانیه با نرم افزار Scribbler

عصر کالا- شرکت ادوبی نرم افزار جدیدی به نام Scribbler طراحی کرده که با استفاده از توانمندی های فناوری هوش مصنوعی می تواند عکس های سیاه و سفید قدیمی را در چند ثانیه رنگی کند.

رنگی کردن عکس در چند ثانیه با نرم افزار Scribbler
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، این نرم افزار نه تنها بهترین رنگ ها را در عکس های سیاه و سفید جایگزین می کند، بلکه سایه های مناسب و بافت بصری لازم را هم به این تصاویر می افزاید تا کیفیت بصری آن بیش از پیش افزایش یابد.

  برنامه Scribbler مبتنی بر پلاتفورم خودآموز Sensei است که می تواند بدون دخالت انسان برای رنگی کردن عکسها اقدام کند. در ابتدا این برنامه با استفاده از دهها هزار عکس سیاه و سفید آزمایش شد و خود به تدریج آموخت که کدام بخش های عکس نیاز به رنگی شدن دارند و کدام بخش ها نباید رنگی شوند.

  البته برنامه یادشده هنوز محدودیت هایی دارد و به عنوان مثال تنها برای رنگی کردن تصاویر گرفته شده از چهره انسان ها مناسب است و با استفاده از آن نمی توان کل بدن یا یک منظره را با دقت کافی رنگی کرد. اما با تکمیل فناوری یادشده می توان ساعت ها در وقت تدوین گران و گرافیست هایی که مجبورند عکس های قدیمی را رنگی کنند، صرفه جویی کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر