تولید ماشین لباس‌شویی ۲.۵ برابر شد

عصر کالا- جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)‌ حاکی از افزایش تولید لوازم خانگی و افزایش ۲.۵ برابری تولید ماشین لباسشویی در دو ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

تولید ماشین لباس‌شویی ۲.۵ برابر شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایسنا، براساس این آمار در دو ماهه نخست امسال 123 هزار و 200 دستگاه ماشین لباسشویی در کشور تولید شده که نسبت به تولید 48 هزار و 300 دستگاه در مدت مشابه سال قبل 154.8 درصد افزایش داشته است.

  همچنین تولید تلویزیون با افزایش 53.7 درصدی از 72 هزار 900  دستگاه در دو ماهه اول سال 98 به 112 هزار دستگاه در دو ماهه اول امسال رسیده است.

  تولید یخچال و فریزر نیز در این مدت افزایش جزئی معادل 10.3 درصد داشته است. به طوری که در دو ماهه اول سال 1398و امسال به ترتیب 173 هزار و 600 دستگاه و 191 هزار و 400 دستگاه یخچال و فریزر در کشور تولید شده است.

  در این میان تولید الکتروموتور در دو ماهه اول امسال با کاهش 19.8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و تولید آن از یک میلیون و 402 هزار و 500 دستگاه در دو ماهه اول اردیبهشت به یک میلیون و 124 هزار و 400 دستگاه در مدت مشابه امسال رسیده است.

  البته اواخر تیر ماه دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران از صدور بخشنامه‌ای از سوی بانک مرکزی خبر داد که طبق آن تولید کنندگان دیگر نمی‌توانند از ارز اشخاص یا ارز حاصل از صادرات غیر استفاده کنند و هشدار داده بود که در صورت ادامه این شرایط احتمال دارد تولید واحدهای لوازم خانگی تا 45 روز دیگر متوقف شود. چراکه تاکنون 25 درصد نیاز این صنعت از طریق سامانه نیما و مابقی از ارز اشخاص تامین شده است. بنابراین معلوم نیست افزایش تولید لوازم خانگی در ماه‌های آینده هم ادامه پیدا کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر