برقراری تماس تصویری ۴ نفره در واتس اپ

عصر کالا- یک اپلیکیشن پیام رسان قابلیت تماس ویدئویی را میان ۴ کاربر ارائه می کند.

برقراری تماس تصویری ۴ نفره در واتس اپ
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، واتس اپ مشغول ارائه ویژگی جدیدی است که قابلیت های آن را با پیام رسان های دیگر یکسان می کند. در همین راستا واتس اپ قابلیت تماس ویدئویی گروهی را ارائه کرده است. 

  این اپلیکیشن اکنون مشغول اضافه کردن تماس ویدئویی گروهی به نسخه های iOS و اندروید خود است. البته واتس اپ از 2016 میلادی  قابلیت تماس ویدئویی را پشتیبانی می کند اما تا کنون این نوع تماس فقط بین دو کاربر ممکن بوده است. اکنون این پیام رسان از تماس ویدئویی بین چهار کاربر پشتیبانی می کند.

  البته در مقایسه با خدمات پیام رسان های دیگر این تغییر کوچکی است. فیس بوک از تماس ویدئویی میان 50 کاربر پشتیبانی می کند و اسنپ چت نیز قابلیت این نوع تماس میان 16 کاربر را فراهم  می کند. اپلیکیشن فیس تایم متعلق به اپل نیز وعده داده با ارائه iOS12 در سال جاری از تماس ویدئویی بین 32 کاربر پشتیبانی خواهد کرد.

  البته ارائه این ویژگی در واتس اپ نیز کمی چالش برانگیز است. زیرا تماس های ویدئویی مانند بقیه پیام هایی که در این اپلیکیشن رد وبدل می شود به طور «سربه سر» (end to end) ارائه می شود. بنابراین شرکت باید تضمین کند این ویژگی برای کاربرانی که سرعت اینترنت پایین دارند یا دستگاه هایشان قدیمی است نیز با کیفیت ارائه شود.

  پس از ارائه این ویژگی، فرد می تواند هنگام تماس ویدئویی با ضربه روی گزینه «اضافه کردن شرکت کننده» در گوشه بالای سمت راست نمایشگر این قابلیت را به طور گروهی ایجاد کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
  آرشیو