مجهز به حسگرهای مختلف؛

روبات های پلیس در ۱۶شهر دنیا به کار گرفته می شوند

عصر کالا- شرکتی نوپا در سیلیکون ولی روباتهای پلیسی ساخته که مجهز به حسگرهای مختلف هستند و در ۱۶شهر به کار گرفته می شوند.

روبات های پلیس در ۱۶شهر دنیا به کار گرفته می شوند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری «عصرکالا» به نقل از مهر، این روبات کوچک، چندان نیروی امنیتی قدرتمندی به نظر نمی رسد اما به زودی در فروشگاه های متعددی در سراسر دنیا به کار گرفته خواهد شد.  شرکتی نوپا در سیلیکون ولی روبات Knightscope K5 را ساخته است. تخصص این روبات مبارزه با جرایم است. 

  شرکت سازنده آن اعلام کرده به تازگی قراردادی برای استفاده از این روبات در 16شهر امضا کرده است. Knightscope K5 در سال 2013و پس از حادثه تیراندازی در یک دبستان ساخته شد.  سازندگان آن معتقدند روباتها می توانند به نیروی پلیس کمک کنند و با بهره گیری از هوش آنها می توان تا 50درصد جرایم را کاهش داد. 

  تاکنون تعدادی از شرکت ها مانند مایکروسافت و چند فروشگاه در آمریکا دو مدل K3 و K5 را به کار گرفته اند. پیش بینی می شود در آینده نیروی پلیس نیز این روبات ها را به کار گیرد. 

  روبات K5 مجهز به مکان یاب، لیزر و فناوری تشخیص گرما است. طراحی روبات نیز به گونه ای است که نیازی به کنترل انسان ندارد. علاوه بر موارد گفته شده روبات دارای دوربین های مراقبتی، حسگر، ردیاب های بو، تصویربرداری گرمایی است. 

  همچنین مجهز به اسکنرهایی است که در هر دقیقه می تواند 300خودرو را ثبت کند.   هنگام گشت زنی نیز با استفاده از لیزر و فناوری مکان یاب مسافت ها را تخمین می زند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر