توقف مسافران برای چکاپ پزشکی

فواید یک ربات برای مسافران قطار

عصر کالا- در بیست‌وهشتمین جلسه ستاد خدمات سفر به استفاده از مشوق‌هایی نظیر چکاپ پزشکی برای توقف مسافران در ایستگاه‌های بین‌راهی نوروز پرداخته شد.

فواید یک ربات برای مسافران قطار
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از تسنیم، پیرحسین کولیوند - سرپرست اورژانس کشور در بیست‌وهشتمین جلسه ستاد خدمات سفر اظهار داشت: بسیاری از استراحتگاه‌های موقت در ایام نوروز در ورودی شهرها جانمایی می‌شوند و معمولا مسافران به دلیل نزدیکی به مقصد تمایلی برای توقف در این ایستگاه‌ها ندارند، می‌توان نقاطی را مشخص کرد که مسافران بیشتر توقف داشته باشند. همچنین می‌توان از مشوق‌هایی نظیر تست قند خون یا فشار خون رایگان و... استفاده کرد.»
  علی کاظمی‌منش - مدیرکل امور مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نیز در این جلسه اعلام کرد: رباتی از یک ماه پیش راه‌اندازی شده که مسافران می‌توانند قطاری که بلیط آن را خریداری کرده‌اند ردیابی کنند و دریابند که قطار در کدام بخش از مسیر است.
  همچنین نماینده نظارت و بازرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در بیست‌وهشتمین جلسه ستاد خدمات سفر در پاسخ به پیشنهاد معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی مبنی بر راه‌اندازی سامانه‌ای برای آگاهی مصرف‌کننده از قیمت، اصالت و... کالا گفت: نظارت کنترل بازار در طول سال انجام می‌شود. تأمین کالا برای استان‌ها، شهرستان‌ها و تنظیم بازار دستور کار هر روز وزارت صنعت، معدن و تجارت است. قیمت‌گذاری بسیار از کالاها از دستور کار وزارتخانه خارج شده است، بیشتر کالا‌ها برچسب، کد قیمت و قیمت درج شده دارند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر