تبلت های چندتکه بازار رایانه های شخصی را نجات می دهند

عصر کالا - در حالی که بازار رایانه های شخصی از چند سال قبل در حال سقوط بود، به نظر می رسد عرضه تبلت های چند تکه که قابل تبدیل به نوت بوک هستند و صفحه کلیدهای جداشدنی دارند، این بازار را نجات می دهد.

تبلت های چندتکه بازار رایانه های شخصی را نجات می دهند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرکالا»به نقل ازدیجیتال ترندز، بررسی های موسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می دهد که میزان فروش برخی مدل های تبلت در حال افزایش است و این وضعیت در نهایت به تسلط این رایانه های لوحی بر بازار رایانه های شخصی منجر خواهد شد.

  کارشناسان آی دی سی معتقدند این شرایط تا سال 2021 ادامه می یابد و استقبال از انواع تبلت های دارای اجزای جداشونده بازار فروش رایانه های شخصی را احیا می کند.

  بر طبق آمار ارائه شده توسط آی دی سی نامحبوب ترین بخش از بازار رایانه های شخصی را رایانه های رومیزی و دیتاسنترها و workstation ها تشکیل می دهند. فروش این رایانه های بزرگ و حجیم از سال 2016 تا سال 2012 هر سال 2.8 درصد کاهش می یابد. هر چند این کاهش از رقم سال های گذشته کمتر است.

  از سوی دیگر فروش رایانه های نوت بوک در سال 2016 افزایش یافته و به نظر می رسد بخشی از این تحول ناشی از عرضه ویندوز 10 باشد که تمایل به خرید نوت بوک را افزایش داده است. میزان افزایش فروش سالانه نوت بوک از سال 2016 تا سال 2021 حدود 0.7 درصد پیش بینی شده است.

  در نهایت بازار تبلت های آی پد شرایط چندان مطلوبی ندارد و میزان فروش این محصول اپل تا سال 2021 سالانه 6.5 درصد کاهش می یابد. در مقابل رشد سالانه فروش تبلت های چندتکه 21.2 درصد پیش بینی شده است.

   

   

   

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر