مدیران خودرو

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

سوء استفاده از معافیت مالیاتی عامل ۵۰درصد قاچاق اعلام شد

عصر کالا- دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بیش از نیمی از رقم ۱۲ میلیارد دلاری آمار قاچاق کشور، مربوط به سوء استفاده از معافیت های مالیاتی است.

سوء استفاده از معافیت مالیاتی عامل ۵۰درصد قاچاق اعلام شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از تسنیم، علی اکبر پور احمد نژاد، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیرامون موضوع شیوع قاچاق کالاهای مجاز و مشروط به رادیو گفت: در کشور ما_برخلاف بسیاری از کشورهای جهان که بحث قاچاق کالاهای ممنوعه موجبات اخلال در روند امنیت شان را فراهم کرده_ معضل قاچاق حاد به نظر نمی رسد خصوصا با مراقبت های ویژه و شرایط امنیتی خوبی که در کشور به چشم می خورد.

  وی افزود: نکته ی قابل توجه در این میان، نیل متخلّفین اقتصادی برای بهره مندی از سود مضاعف و شرایط واردات کالاهایی است که ابتدا ساختار حاکمیتی اجازه ی واردات آن را مهیّا ساخت اما توجه این قشر به کاهش زمان برای دستیابی به سود مضاعف در این روند تعامل اقتصادی، موجبات درگیر شدن کشور را با پدیده ی شوم قاچاق فراهم آورده است.

  دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با استناد به آمار 12 میلیاردی منتشر شده در خصوص قاچاق بروز یافته در کشور اذعان کرد: با وجود اتفاقات و اقدامات خوبی که طیّ سالهای 1394 و 1395 در خصوص مبارزه با قاچاق و به تبع شکل گیری قانون و تنظیم ساختارهای عمل کننده داشتیم به کاهش 50 درصدی قاچاق دست پیدا کردیم اما به جرات میتوان گفت بیش از نیمی از رقم 12 میلیارد دلاری قاچاق، مربوط به سوء استفاده های مالیاتی است که ساختارهای حاکمیتی به منظور حمایت از اقشار تعریف کرده است.

  پور احمد نژاد تصریح کرد: براساس بررسی های انجام شده که کاملا دقیق و مستند بر قانون است جمع معافیت هایی که از قِبَل کوله بری و مسافرتی و ... تعریف شده از نظر تخلّف واردات قاچاق، 7/2 دهم میلیارد دلار از 12 میلیارد دلار را به سمت خود سوق می دهد.

  وی در پایان اظهارات خود به جلسه ی تشکیل شده در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال 1396 طیّ جلساتی که با مسئولین رده بالای دستگاه ها داشته ایم و همچنان ادامه دارد موضوع راستی آزمایی و منطقی کردن معافیت های مالیاتی را مورد بحث و بررسی قرار داده ایم که امیدواریم نتایج خوبی حاصل شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر