مدیران خودرو

رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای:

کالاهای اساسی ۱۰ درصد گران شده‌اند

عصر کالا- رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای با بیان اینکه کالاهای اساسی ۱۰ درصد گران شده‌اند، گفت: نمی‌توان گفت که این افزایش سبب سود تولید کننده شده بلکه فقط قسمتی از هزینه‌ها را پوشش داده است.

کالاهای اساسی ۱۰ درصد گران شده‌اند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایلنا, رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در خصوص افزایش قیمت برخی کالا‌ها در این فروشگاه‌ها گفت: تولید کنندگان مطابق مجوزی که از سازمان‌های مربوطه و صنفی گرفته‌اند در روزهای اخیر قیمت کالای خود را افزایش داده‌اند و معمولا این اتفاق در ابتدای سال و به صورت هماهنگ صورت می‌گیرد.

  فخریان ادامه داد: بر همین اساس قیمت مواد شوینده 15 درصد افزایش خواهد یافت و به طبع آن ما هم به عنوان عامل فروش مجبور هستیم که این محصول را به قیمت بالاتری به فروش برسانیم اما اگر بخواهیم به طور متوسط در نظر بگیریم از ابتدای سال تا کنون قیمت برخی از کالاهای اساسی 10 درصد افزایش داشته است.

  مدیر فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش تصریح کرد: مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت‌ها بالا رفتن قیمت ارز بوده زیرا بسیاری از مواد اولیه مورد مصرف واحد‌های تولیدی ما وارداتی است ضمن آنکه افزایش نرخ دستمزد و سایر هزینه‌های جانبی نیز اثر گذار بوده است بر همین اساس افزایش قیمت کالاهای مختلف که امروز شاهد آن هستیم کاملا محاسبه شده و منطقی است و نمی‌توان گفت که این افزایش سبب سود تولید کننده شده بلکه فقط قسمتی از هزینه‌ها را پوشش داده است.

  وی تصریح کرد: اگر درآمد مردم با این افزایش قیمت‌ها همخوانی نداشته باشد شاهد کوچک شدن سبد خرید مردم خواهیم بود که متاسفانه اکنون شاهد چنین امری هستیم.

  فخریان با اشاره به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان گفت: ما از تمام فروشگاه‌ها خواسته‌ایم که برنامه‌های خود را به ما اعلام کنند تا ما آن را به وزارت صنعت تحویل دهیم و در روزهای مانده تا آغاز ماه مبارک برنامه‌های ویژه فروش خود را آغاز و تخفیفات ویژه‌ای که شامل کالاهای پر مصرف در این ماه مبارک می‌شود اعلام کرده‌ایم. در این طرح سعی شده تا با حداقل سود این کالا‌ها به دست مصرف کننده برسد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • هومکس
   آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
   آرشیو