ویژگی‌های یک تبلت مناسب چیست؟

عصر کالا- تبلت از جمله وسایلی است که به دلیل ویژگی های گوشی تلفن همراه و لپ تاپ ها به طور همزمان و حمل و نقل راحت آن مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و هزینه های قابل توجهی را برای خرید آن پرداخت می کنند.

ویژگی‌های یک تبلت مناسب چیست؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از میزان، تبلت از جمله وسایلی است که به دلیل ویژگی‌های گوشی تلفن همراه و لپ تاپ‌ها به طور همزمان و حمل و نقل راحت آن مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

  این گجت‌ها به 4 گروه دارای قلم، دارای کیبورد، تبلت سیم کارتی و تبلت با قابلیت مکالمه تقسیم می‌شود.

  تبلت‌ها بر اساس صفحه نمایش در 3 گروه کوچک‌تر از 8 اینچ، بین 8 تا 10 اینچ و بزرگتر از 10 اینچ تقسیم می‌شوند که در بهترین نوعشان صفحه نمایش مجهز به پوشش ضد بازتاب است.

  سیستم عامل‌های نصب شده بر روی تبلت‌ها از دیگر عواملی است که متقاضیان در زمان خرید با توجه به نیاز و برنامه های مورد استفاده به آن توجه می‌کنند که این وسایل سه سیستم عامل اندروید، ویندوز و ios را در بر می گیرد.

  از مزیت تبلت‌ها در کنار سهولت استفاده می‌توان به طول عمر باطری و پردازنده‌های قوی آن در مقایسه به گوشی‌های هوشمند اشاره کرد.

  حافظه داخلی این وسایل در حدود 8 تا 128 گیگابایت طراحی شده که در برخی از مدل‌ها امکان ارتقا ان با کارت حافظه وجود دارد که در زمان انتخاب مدل تبلت با توجه به سطح کاربری شما از این دستگاه میزان حافظه را انتخاب می‌کنید.

  اتصال تبلت‌ها به اینترنت همانند گوشی‌های تلفن همراه از دو طریق وای فای و سیم کارت صورت می‌گیرد که تمام تبلت‌ها گزینه وای فای را دارند و نکته‌ای که تبلت‌ها را از هم متمایز می‌کند سیم کارت خور بودن یا نبودن آن است، زیرا اگر قصد استفاده از اینترنت تبلت در خارج از خانه و یا محل کار را دارید باید در زمان انتخاب به قابلیت سیم کارت خور بودن و یا پوشش 3G یا 4G آن توجه کنید.

  تعداد پورت‌های تبلت نیز از دیر مسائلی است که در زمان خرید باید به آن توجه کنید، زیرا با توجه به توع پورت و تعداد بیشتر آن امکان بیشتر ارتباط تبلت با سایر دستگاه‌ها را فراهم می‌کنید.
   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر