وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

طراحی برنامه‌های راهبردی برای خودکفای در تولید لوازم خانگی

عصر کالا- وزیر صنعت، معدن و تجارت از طراحی برنامه‌های راهبردی برای خودکفای در بخش تولید لوازم خانگی خبر داد و گفت: حمایت از واحدهای تولیدی یکی از وظایف مهم مسئولان است.

طراحی برنامه‌های راهبردی برای خودکفای در تولید لوازم خانگی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، محمدرضا نعمت‌زاده که در پنجمین روز از هفته دولت به قم سفر کرده است، ظهر شنبه در حاشیه بهره‌برداری از سه طرح تولیدی در این استان طی سخنانی به ظرفیت ایران برای رسیدن به خودکفایی در زمینه تولید لوازم خانگی اشاره کرد و گفت: ما می‌توانیم صادر کننده نمونه در این زمینه باشیم و حتی تولیداتمان را به بازار جهانی عرضه کنیم.

  وی از طراحی برنامه‌های راهبردی برای خودکفای در بخش تولید لوازم خانگی خبر داد و گفت: بر اساس این برنامه در تولید لوازم خانگی خودکفا شده و حداقل 40 درصد از تولیدات کشور در سال به این بخش اختصاص خواهد یافت.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت، سرمایه‌گذاری در راستای رونق تولیدات داخلی را که موجب ایجاد اشتغال می‌شود را عبادت دانست و گفت: تشویق سرمایه‌گذاران بخش تولید و حمایت از واحدهای تولیدی یکی از وظایف مهم مسئولان است.

  لزوم داشتن نام تجاری معتبر

  وی با اشاره به برندهای معتبر خارجی که بیشتر آنها در زمینه صنعت است، بیان داشت: نام تجاری معتبر برای محصولات داخلی که با کیفیت و مرغوبیت همراه باشد در به دست آوردن بازار جهانی بسیار مؤثر است.

  نعمت زاده ادامه داد: کیفیت بالا و همچنین خدمات پس از فروش در ارزشمند شدن نام یک برند و همچنین توجه بیشتر مردم به آن کالا تأثیر فراوانی دارد.

  وی کره جنوبی را به عنوان کشوری که حمایت از تولید ملی موجب جایگاه جهانی برای این کشور شده نام برد و گفت: حمایت مشتریان و همچنین استفاده مردم از کالاهای ایرانی بزرگترین عامل برای ادامه فعالیت‌های واحدهای تولیدی است.

  تبلیغ کالای ایرانی در صدا و سیما

  وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به مکاتبات خود با صدا و سیما در راستای تبلیغ کالاهای تولید داخل بیان کرد: در گذشته صدا و سیما تبلیغات کالاهای خانگی خارجی را در برنامه داشت اما در حال حاضر این نهاد با طراحی برنامه در تلاش است تا میزان آگاهی و آشنایی مردم از مزیت کالاهای تولید داخل را افزایش دهد تا مردم خرید کالای داخل را در اولویت قرار دهند.

  وی تأکید کرد: در حوزه صادرات نیز محصولات تولید داخل در اولویت هستند و با توجه به اشتیاقی که در حوزه صنعت وتولید مشاهده می‌شود وظیفه مسئولان را در حمایت از این بخش سنگین‌تر می‌کند.

  نعمت زاده، رونق تولید را موجب ایجاد اشتغال و پیشرفت جامعه دانست و گفت: در گذشته با توجه به تبلیغاتی که از کالاهای خارجی می‌شد مردم  اینگونه تصور می‌کردند که باید در منازل خود از کالاهای خارجی استفاده کنند اما امروز با توجه به معرفی کالاهای داخلی این کالاها مورد اقبال عموم قرار گرفته است.

  مشکل نقدینگی 4 هزار واحد تولیدی

  وی همچنین با اشاره به پرداخت وام به واحدهای تولیدی که دارای مشکلات اقتصادی هستند، گفت: هفت هزار و 500 واحد شناسایی شده‌اند که تلاش داریم تا پایان شهریورماه از طریق پرداخت وام بتوانیم مشکلات آنان را برطرف کنیم.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: 4 هزار واحد تولیدی در کشور که با مشکل نقدینگی مواجه بودند توانستند وام دریافت کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر