ایران در راه تولید مشترک لوازم‌خانگی با اروپا

آلمان و ایتالیا در اولویت

عصر کالا- مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حفظ همکاری‌های اقتصادی با کره‌ای‌ها در تولید مشترک لوازم خانگی، بر تمایل و حرکت ایران در تولید مشترک این محصولات به سمت اروپا خبر داد.

ایران در راه تولید مشترک لوازم‌خانگی با اروپا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرکالا» به نقل از  لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، عباس هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه در صنعت لوازم خانگی توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت به سمت توسعه همکاری‌های مشترک مابین تولیدکنندگان داخلی به همراه تولیدکنندگان معتبر جهانی است، اظهار کرد: هدف از این همکاری‌ها این است که با سرمایه‌گذاری‌ خارجی‌ها در داخل کشور تکنولوژی و ساخت‌های روز دنیا به داخل بیاید و از این طریق به همراه انتقال دانش و فناوری به تولید مشترک دست یابیم.

  وی ادامه داد: در سال 1395 در تولید لوازم خانگی از جمله یخچال فریزر و ماشین لباس‌شویی، فعالیت‌های مختلفی با کره‌ جنوبی در دستور کار قرار گرفت و در شش ماهه پایان سال گذشته تلاش‌ها به سمت کشورهای اروپای معتبر در تولید لوازم خانگی برند معطوف شد که قراردادهایی در این زمینه با ایتالیا و آلمان منعتقد شده است.

  مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قراردادهای منعقد شده با کره جنوبی در زمینه تولید مشترک لوازم خانگی در حال انجام است، خاطرنشان کرد: در مورد همکاری با ایتالیا بخشی از کار انجام شده و آلمانی‌ها نیز بازدیدهای خود را از سه واحد داخلی در ایران انجام دادند تا تولید بر اساس استانداردهای جهانی مدنظر قرار گیرد.

  هاشمی افزود: تولیدکنندگان معتبر برند لوازم خانگی در کشورهای آلمان و ایتالیا پذیرفته‌اند که با برند آنها در برخی محصولات تولید مشترک و صادرات انجام شود و حتی قرار است بخشی از این تولیدات به اروپا صادر شود که این مسئله بسیار قابل توجه است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر