مدیران خودرو

با ۱۰ برابر درخشندگی بیشتر؛

نمایشگر ۱۰ متری جایگزین پرده سینما می شود

عصر کالا- یک تولید کننده دستگاه های الکترونیک، از نمایشگری۱۰ متری برای سالن های سینما رونمایی کرده که نیاز به پرژکتور را از بین می برد و کیفیت تصاویر و درخشندگی رنگ های آن از نمونه معمولی بهتر است.

نمایشگر ۱۰ متری جایگزین پرده سینما می شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، بیش از یک قرن است که فناوری پرژکتورهای فیلم تغییری نکرده است. فریم های فیلم در مقابل تعدادی لامپ می چرخند تا تصویری روی نمایشگر نشان دهند.

  اما در این اواخر پیشرفت هایی در این زمینه به وجود آمده مانند ظهور پروژکشن دیجیتالی در 1999 و پروژکتورهای نوری لیزری در چند سال اخیر.

  شرکت های بزرگ با استفاده از پروژکتورهای لیزری تصاویری می سازند که چند برابر درخشان تر از تصویر در سینماهای معمولی است.

  اما شرکت سامسونگ یک گام جلوتر برداشته و از روشی کاملا نوین و بی نیاز از پروژکتور برای نمایش فیلم رونمایی کرده است. سامسونگ محصول جدید خود را Onyx نامیده است.

  Onyx در حقیقت یک نمایشگر 10 متری است که با استفاده از ال ای دی درجه های مختلفی از رنگ سیاه، درخشندگی زیاد و رنگ های درخشان را نشان می دهد تا تجربه ای خارق العاده برای تماشاچی خلق کند. به گفته شرکت تولید کننده میزان درخشندگی رنگ ها در این نمایشگر 146 فوت لمبرت(مقیاسی برای نشان دادن درخشندگی) است.  

  درخشندگی این نمایشگر 10 برابر پروژکتورهای معمولی سینما است. این نمایشگر هم مانند پروژکتورهای جدید دالبی کیفیت وضوح 4K دارد و از تصاویر 2 بعدی، 3 بعدی و محتوای HDR پشتیبانی می کند.

  منسوخ شدن پروژکتورها مزایای زیادی دارد. در این حالت دیگر نیازی به اتاق پروژکتور یا هرگونه تجهیزاتی در آن نیست. به این ترتیب در فضا، زمان و پول صرفه جویی می شود.

  این نمایشگر از موادی ساخته می شود که از انعکاس نور جلوگیری می کند و به این ترتیب چند کاربرد مختلف خواهد داشت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر