باوجود تحریم‌ها؛

تولید لوازم‌خانگی افزایش یافت

عصر کالا- سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت گفت: تولید یخچال و فریزر تاپایان مرداد امسال به ۵۱۲ هزار دستگاه رسیده که ۱۶۲درصد فراتر از برنامه پیش‌بینی شده در سال ۹۸ بوده است.

تولید لوازم‌خانگی افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرکالا» به نقل از تسنیم ،  صادقی نیارکی در جریان نشست بررسی سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی وزارت صمت، روند تولید در صنایع لوازم خانگی را به رغم عدم همکاری برندهای خارجی مناسب توصیف‌کرد و گفت: طی 5ماهه امسال یک میلیون و551 هزار دستگاه لوازم خانگی توسط صنعتگران این بخش تولید شده است.

  سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت ضمن تشریح سیاست‌های حمایتی وزارت صنعت، معدن وتجارت از صنایع کل کشور، اشاره‌ای به وضعیت صنعت لوازم خانگی در سراسر کشور داشت و گفت: تولید یخچال و فریزر تاپایان مرداد امسال به 512 هزار دستگاه رسیده که162درصد فراتر از برنامه پیش‌بینی شده در سال 98 بوده است.

  صادقی نیارکی روند افزایشی تولید محصولات لوازم خانگی را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان‌کرد: در شرایطی روند تولید این دو محصول افزایشی بوده است که برندهای خارجی با تشدید محدودیت‌های بین‌المللی بازار ایران را ترک‌کرده و کشور با تکیه بر توانمندی‌های داخلی توانست تولید این محصولات را توسعه دهد.

  وی تصریح کرد: تولید یخچال وفریزر در برنامه سالیانه 98، 315 هزار دستگاه پیش‌بینی شده بود که به رغم عدم همکاری برندهای کره‌ای، برندهای ایرانی توانستند 512 هزار دستگاه تولید کنند.

  سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت در ادامه روند تولید ماشین لباسشویی را مناسب توصیف کرد وگفت: طی 5ماهه ابتدای امسال 240هزار دستگاه ماشین لباسشویی در کشور تولید شده است.

  صادقی نیارکی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری افزود: در حوزه فعالسازی واحدهای راکد و واحدهایی که با ظرفیت پایین در حال فعالیت هستند، تدابیری در نظر گرفته شده است که در صورت تامین منابع مالی، این واحدها در بازه زمانی کوتاه تری به چرخه تولید بازخواهند گشت.

  وی افزایش هزینه تمام شده تولید را یکی از دلایل کمبود سرمایه در گردش واحدهای صنعتی توصیف کرد و گفت: میزان نیاز صنایع به سرمایه در گردش بیش از 360میلیارد تومان می‌باشد که تامین این نیاز با همکاری بانک‌ها در افزایش ظرفیت تولید صنایع مهم واستراتژیک کشور بسیار راهگشا خواهد بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر