دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی مطرح کرد:

احتمال گرانی لوازم‌خانگی به خاطر فولاد

عصر کالا- دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی گفت: افزایش قیمت محصولات خانگی بستگی به تصمیمات دولت درخصوص قیمت آهن و مقدار افزایش دستمزدها در سال جدید دارد.

احتمال گرانی لوازم‌خانگی به خاطر فولاد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرکالا» به نقل از گسترش‌نیوز: یکی از صنایعی که به‌سرعت از افزایش قیمت آهن تاثیر می‌پذیرد صنعت تولید لوازم‌خانگی است. این موضوع در آستانه سال نو باعث نگرانی مردم شده است. در همین راستا با دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی به گفتگو نشستیم. آیا در ایام مانده به سال جدید شاهد گرانی لوازم‌خانگی خواهیم بود؟ اسماعیل بازارچی دبیر انجمن در پاسخ این سوال اظهار داشت: «پیش‌بینی افزایش قیمت‌ در سال جدید ممکن نیست چراکه به قیمت مواد اولیه و دستمزدها بستگی دارد. هردوی این موضوعات هم به تصمیمات دولت بستگی دارد. فولاد تولیدشده توسط کارخانه‌هایی مثل فولاد مبارکه اساس کار واحدهای تولیدکننده لوازم‌خانگی است. متاسفانه از ابتدای سال تاکنون شاهد افزایش قیمت آهن و فولاد بوده‌ایم. این موضوع باعث سرگردانی بازار شده است».

  چندی پیش رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد   از افزایش حدود سی‌درصدی قیمت آهن و فولاد خبر داده بود. دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی ضمن تائید این موضوع گفت: «وقتی شاهد افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت آهن هستیم چطور انتظار دارند که قیمت محصولات ثابت بماند؟ چرا فشار تورم فقط متوجه تولیدکننده واقعی می‌شود؟ چرا کارخانه‌هایی مثل فولاد نباید بخشی از این فشار را تقبل کنند؟ سوال من این است که چرا و با استاد به کدام دلیل منطقی، قیمت آهن افزایش یافته است؟ ستاد تنظیم بازار باید به این موضوع مهم توجه داشته باشد».

  خروج دو شرکت سامسونگ و ال‌جی تا چه حد روی بازار لوازم‌خانگی کشور تاثیر گذاشته است؟ اسماعیل بازارچه در پاسخ این سوال اظهار داشت: «اتفاقاً رفتن این دو شرکت تاثیر مثبت داشته است و تولید داخلی بهبود یافته است. هیچ کمبودی وجود ندارد و تولیدکنندگان داخلی نیاز بازار را تامین کرده‌اند. شرکت کره‌ای دوو هم توسط یک شرکت ایرانی (انتخاب) خریداری شده است. به هر حال باید به عامل قاچاق هم توجه داشت چون در این شرایط افزایش می‌یابد».

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر