سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی خبر داد:

تولید و توزیع ۱.۵ میلیون دستگاه لوازم‌خانگی ارزان تا پایان سال

عصر کالا- سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی گفت: مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، یکی از واحدهای تولیدی بزرگ کشور تا پایان امسال یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه لوازم‌خانگی ارزان تولید و در اختیار گروه‌های هدف قرار می‌دهد.

تولید و توزیع ۱.۵ میلیون دستگاه لوازم‌خانگی ارزان تا پایان سال
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایرنا، حمیدرضا غزنوی افزود: این لوازم‌خانگی، هر چند با امکانات کمتر اما با کیفیت مناسب خواهند بود که تلاش شده «بدون یک ریال سود» به دست اقشار آسیب‌پذیر برسد.

  به گفته این مقام صنفی، تولید پنج قلم جنس شامل یخچال، اجاق گاز، لباسشویی (اتوماتیک و دوقلو)، تلویزیون 32 و 43 اینچ و جاروبرقی در این طرح پیش‌بینی شده که در قالب دو سبد، یکی با قیمت 9 میلیون و 700 هزار تومان و دیگری 15 میلیون و 800 هزار تومان به دست جامعه هدف خواهد رسید.

  وی بیان‌داشت: 1.5 میلیون دستگاه یاد شده معادل 20 درصد سهم کل کشور است، اما مطابق مصوبه ستاد تنظیم بازار در بازار عرضه نمی‌شوند، بلکه با نظارت معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت توزیع می‌شود.

  غزنوی خاطرنشان‌کرد:‌ جامعه هدف سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی‌(ره)، همچنین فرزندان در آستانه ازدواج اعضای صندوق‌های بازنشستگی لشگری و کشوری می‌توانند از این سبدهای لوازم خانگی استفاده کنند.

  وی گفت: ‌از حدود دو هفته پیش، توزیع این لوازم‌خانگی ارزان قیمت در سطح کشور آغاز شده، حمل‌ونقل آن به درب منازل مشتریان و نصب آنها رایگان بوده و از خدمات پس از فروش و ضمانت لازم برخوردارند.

  به گزارش ایرنا، مطابق آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت در سه ماهه نخست امسال شرکت‌های داخلی 210 هزار و 200 دستگاه تلویزیون تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد 49.4 درصدی داشته است.

  همچنین تولید یخچال و فریزر با رشد 7.9 درصدی به 328 هزار و 500 دستگاه و ماشین لباسشویی با رشد 115.1 درصدی به 207 هزار و 400 دستگاه رسید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر