۴۰ میلیون نفر در مناطق دورافتاده به اینترنت وصل می شوند

عصر کالا- مایکروسافت تصمیم دارد تا ۲۰۲۲ میلادی برای ۴۰ میلیون نفر در مناطق حومه ای و دور افتاده آمریکای لاتین، آفریقا و آسیا دسترسی به اینترنت را فراهم کند.

۴۰ میلیون نفر در مناطق دورافتاده به اینترنت وصل می شوند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از مهر، طبق آمار تا پایان سال گذشته حدود نیمی از جمعیت جهان به اینترنت متصل شده بوده اند. هرچند این امر یک نقطه عطف مثبت به حساب می آید اما از سوی دیگر نشان می دهد هنوز میلیاردها نفر به اینترنت دسترسی ندارند.

  در همین راستا پروژه 2018Airband Initiative مایکروسافت تلاش هایی برای دسترسی به اینترنت در آمریکا انجام داد و اکنون  مایکروسافت تصمیم دارد با شیوه استفاده شده در این پروژه دسترسی به اینترنت را در سراسر آفریقا، آمریکای لاتین و آسیا فراهم کند.

  به طور دقیق تر این شرکت تصمیم دارد تا 2022 میلادی 40 میلیون نفر در سراسر جهان را به اینترنت متصل کند. محور تمرکز فعالیت مایکروسافت حومه شهرها و مناطق دورافتاده در آمریکای لاتین و کشورهای آفریقایی است.

  برای این منظور مایکروسافت با استفاده از روشی 4 مرحله ای روی ISPهای محلی و اجتماعات مختلف تمرکز می کند تا دسترسی به اینترنت ارزان و قابل اعتماد را فراهم کند.

  مایکروسافت  براس دسترسی به TV White Space  به قانونگذاران فشار می آورد.  TV White Space فرکانس های بی سیمی هستند که می توان با تغییر کاربری از آنها برای دسترسی به اینترنت در منطقه ای وسیع استفاده کرد.

  شلی مکینلی مدیر بخش فناوری و مسئولیت های شرکتی مایکروسافت در یک پست وبلاگی در این باره نوشت: ممکن است فناوری بی سیم یا یک مدل تجاری که برای اتصال مشتریان به اینترنت در یک مکان به کار می رود  برای مشتریان در منطقه ای دیگر کارآمد نباشد. تجربیات ما نشان داده یک روش چند وجهی برای بستن شکاف اتصال به اینترنت مورد نیاز است.

  در حال حاضر مایکروسافت مشغول فراهم کردن دسترسی به اینترنت در مناطق حومه ای در آمریکا است.

  این شرکت تصمیم دارد اینترنت پرسرعت را برای بیش از 9 میلیون نفر در آیوا، ایلینوی، کانزاس، اوکلاهما و تگزاس فراهم کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
  آرشیو