ثبات نسبی در بازار تلویزیون

عصر کالا-مدیر یک شرکت تولیدکننده داخلی با اشاره به خروج چند برند لوازم خانگی خارجی از ایران بر اثر تحریم‌ها گفت: با خروج این برندها که ۶۰ درصد سهم بازار را در اختیار داشتند، خلأ بسیار بزرگی ایجاد شد اما به‌تدریج با افزایش تولید تولیدکنندگان، کاهش مصرف و قاچاق، ثبات به بازار بازگشت.

ثبات نسبی در بازار تلویزیون
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از دنیای اقتصاد، بابک ثقفی مدیرعامل گروه ماشین‌های اداری ایران (مادیران)، در نشست خبری با اعلام این مطلب گفت: کاهش قدرت خرید مردم موجب کاهش فروش شده است. وی افزود: جمعیت، ترکیب خانواده و مسائل فرهنگی ما بسیار شبیه به ترکیه است. مصرف ترکیه امروز 4 میلیون تلویزیون است که این رقم سه سال پیش نیز همین تعداد بود. این در حالی است که در کشور ما سه سال پیش مصرف تلویزیون 2 میلیون دستگاه بود که اکنون به یک میلیون و 800 هزار دستگاه رسیده است. مدیرعامل مادیران با اشاره به سهم 600 هزاردستگاهی قاچاق از بین 2 میلیون تلویزیون (نیاز سالانه) بازار در چهار سال گذشته گفت: شرکت‌هایی که امروز با دامپینگ در مرزهای کردستان هزینه قاچاق را پایین می‌آورند تا کالای خود را به دست مشتری برسانند، آن زمان که 60 درصد بازار را در اختیار داشتند، با خروج ناگهانی خود بحران به وجود آوردند.

  ثقفی درباره افزایش سرمایه این شرکت گفت: برنامه افزایش سرمایه 167 درصدی این شرکت از دو محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته برای بورس ارسال شده که با موافقت سازمان بورس، می‌توان مجمع فوق‌العاده را در مهرماه برگزار کرد و سرمایه فعلی را از 120 به 320 میلیارد تومان رساند. وی با اشاره به رشد شرکت و در دستور کار قرار گرفتن تغییر ساختار به تاسیس سه شرکت اشاره کرد و گفت: شرکت‌های صنایع لوازم خانگی، صنایع الکترونیک مادیران و پشتیبانی فروش مادیران به‌دلیل افزایش سرعت تصمیم‌گیری، پاسخگویی و تمرکز تاسیس شدند که ورود جداگانه این شرکت‌ها به بورس در سه، چهار سال آینده در دستور کار است. ثقفی گفت: در زمان عرضه سهام شرکت مادیران در بورس، سهام این شرکت 365 تومان بود؛ اما اکنون قیمت آن 2 هزار و 75 تومان است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر