شرکت نستله ایران به عنوان صادرکننده نمونه استان قزوین انتخاب شد

عصر کالا- سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، شرکت نستله ایران را به عنوان صادرکننده نمونه استان قزوین در گروه موادغذایی در سال ۱۳۹۵برگزید.

شرکت نستله ایران به عنوان صادرکننده نمونه استان قزوین انتخاب شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا»،  از شرکت نستله ایران به عنوان صادرکننده نمونه استان قزوین قدردانی شد. در مراسمی که در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین و با حضور مقامات استانداری قزوین، سازمان توسعه تجارت ایران، وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین و نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، از 26 صادرکننده استانی و 4 صادرکننده ملی که بیشترین سهم صادرات استان را در سال گذشته داشته‌اند، تجلیل شد.
  آقای محمدرضا مودودی، معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت ایران و مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت، آقای دکتر فریدون همتی، استاندار قزوین، آقای مهندس علی پرزحمت، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران استانی، آقای علیرضا سرابچی، مدیر کل ارتباطات و سرویس‌های بازاریابی شرکت نستله ایران و همچنین آقای وینیت سینق، مدیر کشوری بخش تغذیه شرکت نستله ایران، از حاضرین در این مراسم بودند.
  شرکت نستله که در سال 1386 کارخانه شیر خشک NESTLÉ NAN® و سرلاک NESTLÉ CERELAC® خود را در استان قزوین احداث کرد، نه‌تنها در کوتاه‌مدت موفق به تأمین بخش بزرگی از نیاز بازار داخلی شد، بلکه صادرات این محصولات را به کشورهای مختلف خاورمیانه از جمله سوریه، عراق، عمان، اردن، یمن، افغانستان، کویت، لبنان و امارات گسترش داد.
  آقای محمدرضا مودودی، معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت ایران ضمن تشکر از صادرکنندگان استان قزوین اظهار داشت: "استان قزوین با وجود شرکت‌های خارجی از جمله شرکت نستله ایران، رتبه سوم را در جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور کسب کرده‌است." همچنین اظهار داشتند: "بر اساس آمار، نسبت به دهه گذشته ، 1.000 درصد در صادرات غیرنفتی رشد داشته‌ایم؛ به طوری که در سال 1380، سهم صادرات غیرنفتی، 4/2 میلیارد دلار بوده، اما در سال گذشته این رقم به 42/5 میلیارد دلار افزایش یافته است."
  گفتنی است صادرات استان قزوین در 8 ماهه اول سال 1395، 250.000 تن بوده که نسبت به سال گذشته افزایش 8 درصدی را داشته است.
  آقای علیرضا سرابچی، مدیر کل ارتباطات و سرویس‌های بازاریابی شرکت نستله ایران نیز ضمن تشکر از وزارت صنعت، معدن و تجارت و تمام فعالانی که صادرات محصولات تولیدی شرکت نستله در ایران را ممکن ساخته‌اند، گفت: "موفقیت‌های شرکت نستله از شروع فعالیت در جمهوری اسلامی ایران تاکنون، افتخاراتی بزرگ برای این شرکت محسوب می‌شود. ما تمامی این توفیقات را مرهون همیاری مسوولان محترم نظام جمهوری اسلامی، اعتماد مصرف‌کنندگان، خریداران محصولاتمان و همچنین تلاش بی‌شائبه کارکنان این شرکت در کشور می‌دانیم. معرفی این شرکت به عنوان صادرکننده نمونه نیز از افتخاراتی خواهد بود که ما را در افزایش تولید ملی و صادرات، همگام با مسوولین دولت یازدهم پیشگام نگاه خواهد داشت."
  در ادامه نیز با اشاره به یکی از پروژه‌های ایجاد ارزش مشترک این شرکت در ایران با نام RISE، ابراز داشت: "در کنار تولید و صادرات محصولات، شرکت نستله در تمامی دنیا به دنبال غنی‌سازی بنیه و امکانات و همچنین پیشرفت فناوری و بهبود تولید بوده است. از این اقدامات می‌توان به پروژه پایداری مزارع شیری استان قزوین که با همکاری دانشگاه برن سوئیس انجام شد، اشاره داشت. با اجرای این پروژه در سال 1394، توانستیم با ارزیابی و بررسی 5 دامداری در استان قزوین، فرصت‌ها و امکانات لازم برای بهبود و ارتقاء عملکرد این مزارع را از لحاظ پایداری شناسایی کرده و با اقدامات لازم جهت افزایش کیفیت شیر تولیدی تازه مطابق با استانداردهای جهانی با آنها همگام شده ایم."
  در پایان این مراسم، سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین، لوح تقدیر و تندیس صادرکننده نمونه استان قزوین در حوزه موادغذایی را توسط آقای مهندس مودودی، آقای دکتر همتی و مهندس پرزحمت به شرکت نستله ایران اهدا کرد.
   

  نویسنده: مسعود کرمی
  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر