تولید اولین هدست واقعیت مجازی مستقل جهان

عصر کالا- در حالی که امروزه تمامی هدست های واقعیت مجازی به گونه ای طراحی می شوند که حتما باید همراه با گوشی یا رایانه استفاده شوند، شاهد عرضه اولین هدست واقعیت مجازی مستقل هستیم.

تولید اولین هدست واقعیت مجازی مستقل جهان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، این هدست واقعیت مجازی مستقل به طور کاملا بی سیم طراحی شده و لذا استفاده از آن نیز برای کاربران بسیار ساده تر است. زیرا هدست های فعلی واقعیت مجازی که در بازار موجود هستند، دارای سیم هستند.

  این هدست با همکاری دو شرکت گوگل و لنووو تولید شده و «میراژ سولو» نام دارد. استفاده از این هدست با آزادی عمل زیادی همراه است و کاربر می تواند ضمن بر چشم زدن آن بپرد یا بر روی زمین بنشیند. همچنین به راحتی می توان در زمان استفاده از این هدست به عقب یا جلو رفت یا از گوشه ای به سمت دیگری حرکت کرد.

  حسگرهای داخلی کار گذاشته شده در این هدست واقعیت مجازی قابلیت ردگیری دقیق حرکات کاربر را دارند و دو میکروفون نیز در آن برای دسترسی به خدمات صوتی در دسترس است. جک هدفون 3.5 میلیمتری و 64 گیگابایت حافظه داخلی با قابلیت نصب کارت حافظه از جمله دیگر امکانات این هدست است.

  پردازنده اسنپ دراگون کوالکوم، 20 ساعت عمر باتری و نمایشگری با دقت 2560 در 1440 پیکسل از جمله قابلیت های این هدست مستقل است. دو دوربین 13 مگاپیکسلی این هدست برای تهیه عکس یا ویدئوهای فوق دقیق با دقت های 1440 یا 1080 پیکسل با سرعت 30 فریم در ثانیه قابل استفاده است. زاویه دید این هدست 180 درجه است.

  هدست یادشده در بهار سال 2018 و با قیمتی در حدود 400 دلار عرضه می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر