مدیران خودرو

راهنمای خرید سشوار

عصر کالا- در نگاه بسیاری از افراد خرید یک سشوار گران قیمت ملاکی است برای خوب بودن آن سشوار که شاید بتوان گفت دلیل بدی برای انتخاب و خرید این وسیله نیست.

راهنمای خرید سشوار
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، انتخاب یک سشوار خوب نیز مانند هر وسیله ای کار سختی نیست اما یک شرط دارد و آن آگاهی داشتن از یک سری نکات کاربردی و فنی است که می تواند شما را در این امر یاری کند.

   

  در نگاه بسیاری از افراد خرید یک سشوار گران قیمت ملاکی است برای خوب بودن آن سشوار که شاید بتوان گفت دلیل بدی برای انتخاب و خرید این وسیله نیست.

  راهنمای خرید سشوار
  سشوارهای موجود در بازار هر کدام برای خود علاوه بر کارکردهای مختلف ویژگی های منحصر بفردی دارند و یا حتی می توان گفت مناسب برای موهای مختلف طراحی و ساخته شده اند.

  سشوارها 4 مدل مختلف دارند که این 4 مدل خود به 2 دو نوع معمولی و چرخشی تقسیم بندی می شوند و این 4 مدل عبارتند از:

  حرفه‌ای، نیمه حرفه‌ای، خانگی و مسافرتی

   

  سشوار ها معمولا دارای خواص گوناگونی هستند مانند؛ یونی، کهربایی و سرامیکی

  سشوار یونی:

   

  راهنمای خرید سشوارسشوارهای یونی با کمک به شکستن مولکول های آب، باعث می‌شوند موها ضمن حفظ رطوبت شان، سریع تر خشک شده و در همان حالت که موها خشک می‌شود، رطوبتشان باقی بماند و از بین نرود.

  یون ها هم چنین به خنثی کردن یون‌هایی با بار مثبت موجود در موهاکمک می‌کند، بنابراین درخشش را به موهای شما بازگردانده و کمک می کند تا موها نرم باشند.

  سشوار تورمالین:

  راهنمای خرید سشوار

  این نوع سشوار با داشتن پوششی سنگی که حاوی مواد معدنی است به طور طبیعی یون های منفی را منتشر کرده و موها را براق‌تر می‌کند که  مدل های مختلف آن مانند سشوار چرخشی و سشوار معمولی از این نوع سشوار در بازار وجود دارد.

  سشوار سرامیک:

  راهنمای خرید سشوار

  سشوارهای سرامیکی دارای نوعی تکنولوژی هستند که به خشک کردن موها از درون و بیرون کمک می کنند. حرارت این سشوارها بسیار خفیف است، به همین دلیل آسیبی به موها نمی‌رسانند.

  نکته ای که در زمان خرید سشوار باید مدنظر قرار دهید این است که شما چه مدل و تیپ مویی دارید و هر چندوقت یکبار قصد دارید از این وسیله استفاده کنید، که در اینجا ویژگی های  یک سشوار مناسب برای انواع مو ذکر شده است:

  موهای فر:

  برای خشک کردن موهای فر بهتر است از سشوارهایی استفاده کنید که به آرامی و با حرارت کم موها را خشک کند.

  برای حجم دادن به موها نیز می توان از متمرکز کننده هوا در جلوی سشوار استفاده کرد.

  راهنمای خرید سشوار

  موهای صاف:

  برای موهای لخت و صاف استفاده از یک سشوار سبک که بتوان برای یک مدت طولانی آن را بالای سر نگه داشت توصیه می شود.

  موهای وز:

  برای سشوار کشیدن موهای وز بهتر است از یک نازل استفاده شود که سر بسیار بسیار نازکی داشته باشد تا بتوان با کمک آن تنها قسمت های کوچکی از مو را خشک کرد؛ بدون این که به موهای دیگر حرارت برسد.

  این نکته باید مد نظر قرار گیرد که نباید این موها خیلی خشک باشد و برای خشک کردن موها باید آرام و به دقت عمل کرد.

  موهای نازک و کم پشت:

  برای این که حجم این موها بیشتر شود باید از یک نازِل با سر بسیار باریک استفاده کرد و از ریشه موها تا بالا، آن ها را سشوار کشید تا حجم موها بیشتر شود.


  لازم به ذکر است افرادی که دارای این تیپ مو هستند بدلیل آسیب پذیری بالا بهتر است آن را با درجه حرارت کمتری خشک کنند.

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
  آرشیو