رایزن بازرگانی؛

تعرفۀ واردات کشور عراق تغییر نکرده است

عصر کالا- رایزن بازرگانی ایران در عراق از عدم تغییر تعرفه‌های وارداتی عراق خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۲۰۱۸ هیچ گونه تغییری در تعرفه صورت نگرفته است و فقط مالیات برای گروه‌های خاص کالایی وضع شده است.

تعرفۀ واردات کشور عراق تغییر نکرده است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر, ناصر بهزاد گفت: سه بخش از مالیات از امور صنعتی و تولیدی  داخل عراق و سایر مالیات‌ها برای واردات کالا از همه کشورهای صادر کننده به عراق اخذ می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: عراق در سال 2018 فروش نفت را بر مبنای صادرات حدود 4.3 میلیون بشکه در روز با نرخ 46 دلار بر نامه‌ریزی کرده که با توجه به آغاز طرح‌های این کشور برای رونق سرمایه‌گذاری و اتخاذ شیوه‌های مختلف جهت تحقق درآمدهای جاری پیش‌بینی می شود رشد تولید ناخالص داخلی  این کشور افزایش یابد.

  رایزن بازرگانی ایران در عراق افزود: برنامه صادرات روزانه نفت عراق با 10درصد افزایش تنظیم شده لیکن حجم هزینه‌های جاری و بدهی‌های گذشته موجب شده همچنان بخشی از تامین کسری بودجه که عددی نزدیک به میلیارد دلار است از طریق مالیات جبران شود.

  بهزاد گفت: برای جبران این کسری، پنج مسیر تآمین مالیات در پارلمان این کشور تصویب شده  که شامل 3 تا 15 درصد  مالیات بر در آمد، 5 درصد مالیات بر فروش در مراکز تجاری، 20 درصد مالیات  بر سرویس تلفن همراه و شبکه اینترنتی،200درصد مالیات بر واردات  مشروبات الکلی و 25درصد مالیات بر شیرینی  و بستنی  و محصولات آبمیوه و نوشیدنی‌های گازدار است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر