رییس انجمن واردکنندگان خبر داد:

حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات لوازم آرایشی و بهداشتی

عصر کالا- رییس انجمن واردکنندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و عطریات، گفت: براساس بخشنامه‌ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرده لیست کالاهایی که نرخ دلار برای واردات‌شان‌ تغییر می‌کند کند اعلام شده که لوازم آرایشی و بهداشتی نیز جزو آن است.

حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات لوازم آرایشی و بهداشتی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایسنا, در پی نوسانات ارزی، دولت اقدام به راه‌اندازی سامانه نیما یا همان نظام یکپارچه ارزی کرد که در قالب آن برای کالاهای اساسی دلار 3800 تومانی و برای بقیه کالاهای وارداتی دلار 4200 تومانی اختصاص پیدا کند و در پی آن قرار شد لیست اقلامی برای کالاهای صادراتی مشمول بازگشت ارز حاصل از صادرات و برای واردات نیز لیست اقلام کالاهای ضروری تدوین و ابلاغ شود اما زمزمه‌هایی مبنی بر راه‌اندازی نرخ سوم ارز یا همان نرخ توافقی که بین صادرکننده و واردکننده توافق می‌شود، مطرح شده که لوازم آرایشی و بهدایکی از این کالاهاست که لیست تخصیص دلار 4200 تومانی برای واردات آن صحبت شده است.

  در این زمینه فریبرز گشایشی اظهار کرد: بعید می‌دانم که تاکنون کسی از واردکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی دلار 4200 تومانی گرفته باشد و از واردکنندگان نیز چنین چیزی را نشنیده‌ام.

  وی با بیان این‌که برای واردات لوازم آرایشی و بهداشتی بعید است که ارز 4200 تومانی اختصاص دهند، گفت: با توجه به این‌که 15 کارخانه برای تولید این کالا در فرودگاه پیام و چهار کارخانه در قشم در حال راه‌اندازی است، در اکثر کالاهای این گروه بی‌نیاز خواهیم شد.

  رییس انجمن واردکنندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و عطریات با بیان این‌که نباید از کره جنوبی و ترکیه بسیاری از اقلام لوازم آرایشی و بهداشتی را وارد کنیم، ادامه داد: در حال حاضر کالاهایی چون مواد غذایی و دارو در اولویت بالاتری برای تخصیص ارز 4200 تومانی هستند و انتظار نداریم که به لوازم آرایشی و بهداشتی دلار 4200 تومانی اختصاص پیدا کند.

  گشایشی اضافه کرد: تا پایان سال 1397 بسیاری از لوازم آرایشی و بهداشتی تولید خواهد شد.

  وی در خصوص ادامه واردات لوازم آرایشی و بهداشتی گفت: در هر صورت بخشی از محصولات تخصصی مثل شامپوها و کرم‌های خاص و هایتک وارد می‌شود، اما قرار نیست که همه اقلام مثل صابون به ایران وارد شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر