رشد تولید سه قلم لوازم‌خانگی در چهار ماهه امسال

عصر کالا- بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از رشد تولید ماشین‌لباسشویی، انواع تلویزیون و یخچال و فریزر از ابتدای امسال تا پایان تیرماه نسبت به مدت مشابه پارسال است.

رشد تولید سه قلم لوازم‌خانگی در چهار ماهه امسال
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگا خبری «عصر کالا» به نقل از ایرنا، برپایه این آمارها، در مدت یاد شده 289 هزار و 500 دستگاه ماشین‌لباسشویی در کشور تولید شد.این آمار در مقایسه با تولید 170 هزار و 400 دستگاهی در مدت مشابه پارسال رشد 69.9 درصدی نشان می‌دهد.

  همچنین تا پایان تیرماه 341 هزار و 500 دستگاه تلویزیون از سوی کارخانجات داخلی تولید شد که در هم‌سنجی با تولید 211 هزار و 800 دستگاهی چهار ماهه نخست پارسال رشد 61.2 درصدی داشته است.

  در تولید یخچال و فریزر نیز رشد 12 درصدی به ثبت رسید. در چهار ماهه امسال 499 هزار و 500 دستگاه از این محصولات تولید شد، در حالی که آمار تولید آنها در مدت مشابه سال گذشته 446 هزار دستگاه بود.

  بر اساس این گزارش،  اگر چه بخش خصوصی همچنان از کاهش تخصیص ارز مواد اولیه به تولیدکنندگان لوازم‌خانگی و مشکلات تولید گلایه دارد، اما آمارها از افزایش تولید چهار ماهه نخست امسال حکایت دارد.

  با وضعیت کنونی کمبود ارز، تامین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید لوازم‌خانگی دچار مشکل شده است. با این حال در شرایط کنونی همه شرکت‌ها در تلاشند تا کالاهای با قیمت مناسب به منظور تامین نیاز مصرف‌کنندگان تولید کنند.

  در این زمینه سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی به ایرنا گفت: مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، یکی از واحدهای تولیدی بزرگ کشور تا پایان امسال یک میلیون و 500 هزار دستگاه لوازم‌خانگی ارزان تولید و در اختیار گروه‌های هدف قرار می‌دهد.

  «حمیدرضا غزنوی» افزود: این لوازم‌خانگی، هر چند با امکانات کمتر اما با کیفیت مناسب خواهند بود که تلاش شده «بدون یک ریال سود» به دست اقشار آسیب‌پذیر برسد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر