مدیران خودرو

هدفونی که صدای خاطراتتان را تا ابد زنده نگه می دارد

عصر کالا- دو شرکت فوجیتسو و یاماها هدفون هایی تولید کرده اند که همیشه اصوات محیط اطراف را ضبط می کنند و در صورت بازگشت به یک محل می توانند اصوات ضبط شده قبلی در آن محیط را بازپخش کنند.

هدفونی که صدای خاطراتتان را تا ابد زنده نگه می دارد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، این هدفون از هوش مصنوعی پیشرفته ای برخوردار است و با به خاطرسپردن موقعیت جغرافیایی اماکنی که اصواتشان را ضبط کرده می تواند در صورت بازگشت به اماکن یاد شده مجددا صداهای قبلی ضبط شده را پخش کند.
  در حال حاضر تنها یک نمونه اولیه از این هدفون تولید شده که قادر به ضبط و بازپخش مکالمات افراد، موسیقی و اصوات و سروصداهای محیطی است.
  فناوری مورد استفاده در این هدفون Sound Innovation نام دارد و مبتنی بر هدفون های بی سیم با سیستم موقعیت یاب مکانی، بلوتوث و میکروفون است. ضبط اصوات از طریق این هدفون به طور خودکار آغاز می شود و سپس از طریق گوشی هوشمند به یک پلتفورم کلود دارای هوش مصنوعی بالا منتقل می شود.
  بنابراین شما می توانید دهها سال بعد به محل هایی که برایتان خاطره انگیز بوده اند، سر بزنید و یک بار دیگر اصواتی را که در گذشته شنیده اید بشنوید و یاد ایام از دست رفته را زنده کنید. این هدفون برای تمام اصوات برچسب مکانی درنظر می گیرد و بازپخش آنها را در صورت بازگشت به هر محل از نو آغاز می کند.
  هدفون یاد شده همچنین می تواند بر روی اصوات خاصی در هر محیط متمرکز شود و آنها را با دقت بیشتری پخش کند. لذا شما می توانید به جای شنیدن سروصدای عبور خودروها برروی صدای یک نوازنده خیابانی متمرکز شوید.
  مدل پیشرفته این هدفون که در آینده تکمیل و عرضه خواهد شد قادر به درک احساسات افراد و انتخاب صدای قدیمی پخش شده بر این اساس است. به عنوان مثال، اگر فردی از کنار یک زمین خالی بسکتبال عبور کند، صدای بازی هایی که در گذشته در این زمین انجام شده برای وی پخش خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
  آرشیو