مدیران خودرو

تامین برق منازل با باتری‌های خورشیدی

عصر کالا- استفاده از انرژی خورشیدی برای تامین برق منازل و ساختمان ها روز به روز در حال افزایش است و مردم نقاط مختلف جهان هر روز بیشتر به استفاده از این انرژی‌ها روی می‌آورند.

تامین برق منازل با باتری‌های خورشیدی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از فارس، استفاده از انرژی خورشیدی در منازل با چالش هایی نیز مواجه است، زیرا از طریق صفحات خورشیدی تنها می توان در ساعات مشخصی از روز برق تولید کرد و در صورت ابری بودن هوا یا فرارسیدن شب این کار متوقف می شود.

  از سوی دیگر ممکن است انرژی ذخیره شده از این طریق پاسخگوی نیاز بالای ساکنان منازل نباشد. اما در برخی ایالات آمریکا مانند کالیفرنیا و آریزونا تولید انرژی خورشیدی تا بدان حد رونق گرفته که می تواند به طور جدی جایگزین دیگر روش های تامین برق شود.
  تعدادی از شرکت های نوپا در این دو ایالت و برخی ایالات دیگر آمریکا در تلاش برای تولید باتری هایی به منظور ذخیره سازی انرژی خورشیدی هستند تا خانه ها و موسسات تجاری بتوانند به طور دائم از این منبع تامین انرژی استفاده کنند. باتری های یادشده به راحتی در منازل نصب می شوند و برای چندین دهه می توان از آنها برای ذخیره سازی انرژی خورشیدی تبدیل شده به برق استفاده کرد.
  این روش تامین برق به خصوص در نواحی سانحه دیده به علت وقوع سیل، توفان و زلزله هم قابل کاربرد است. یکی از شرکت های نوپای فعال در این زمینه Mandalay Homes است که برای ساخت 4000 منزل با مصرف بهینه انرژی برنامه ریزی کرده است. نصب باتری هایی با توان 8 کیلووات ساعت در این منازل باعث خواهد شد آنها به طور کامل از استفاده از برق شهری بی نیاز شوند. البته هنوز تا تکمیل این نوع فناوری ها راه درازی در پیش است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر