تفاهم با ۲ شرکت برای واگذاری اینترنت خانگی

عصر کالا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیحاتی درباره انحصار شرکت مخابرات برای واگذاری اینترنت خانگی ارائه کرد و از تفاهم قراردادی با ۲ شرکت دیگر در این زمینه خبر داد.

تفاهم با ۲ شرکت برای واگذاری اینترنت خانگی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از تسنیم، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام در توضیح سوالات مکرر کاربران نوشت: در مورد وجود انحصار برای شرکت مخابرات ایران در واگذاری اینترنت خانگی، همانگونه که قبلا عرض کرده بودم با توجه به مصوبه 266 کمیسیون تنظیم مقررات و لزوم اصلاح این رفتار، شرکت مخابرات ایران تاکنون با دو شرکت دیگر به تفاهمات قراردادی رسیده و با ابلاغ آن به استان های خود شرایط برای خرید سرویس از این شرکت ها فراهم شده؛ سازمان تنظیم مقررات موظف شده بر نحوه اجرای این مصوبه نظارت کند، در صورت وجود مشکل گزارش آن به سامانه 195 در پیگیری موثر خواهد بود.

  وی درباره تعرفه جدید مشترکین کم مصرف نیز گفت: در تعرفه جدید، مشترکین کم مصرف که پهنای باند بالا نیاز دارند، فاقد انتخاب مناسب هستند؛ برای رضایت این دسته از کاربران، پیشنهادهایی در حال بررسی است که تلاش میکنیم تا فروردین ماه به نتیجه نهایی برسد.

  وزیر ارتباطات درباره کیفیت بازی های برخط نیز توضیح داد: در مورد بهبود کیفیت بازی های برخط، علاوه بر اینکه کیفیت این بازیها مورد پایش دائمی قرار گرفته تا شرایط نسبی فعلی تثبیت شود، تیمی مشغول به مذاکره و پیگیری هستند تا بهبود مناسبی حاصل شود.

  آذری جهرمی خاطرنشان کرد: در تعرفه جدید، شرکت ها موظف هستند ابتدا از اینکه سرعت مورد تقاضای مشترک قابل واگذاری است اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به دائری اقدام کنند. دائری سرویس، بدون حصول اطمینان از سرعت تخلف است و سازمان تنظیم مقررات موظف شده است بر حسن اجرای مصوبه نظارت کند.

  وی همچنین درباره نیم بها بودن استفاده از سایت های داخلی توضبح داد: فهرست سایت های داخلی که نیم بها محاسبه می‌شوند، در مصوبه آمده که تمامی سایت هایی که در درون کشور میزبانی می‌شوند باید نیم بها محاسبه شوند. بنابراین فهرست 500 سایت سابق فاقد اعتبار برای محاسبه و شرکت های ارائه دهنده سرویس موظفند مصوبه را اجرا کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر