مدیران خودرو

قایقی که سوختش از آب دریا تامین می شود

عصر کالا- قایقی ساخته شده که روی آن یک سلول سوخت هیدروژنی نصب شده و می تواند آب دریا را به هیدروژن تبدیل کند. همچنین این قایق تمام انرژی مورد نیاز خود را از منابع تجدید پذیر تامین می کند.

قایقی که سوختش از آب دریا تامین می شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از مهر، قایقEnergy Observer فقط به وسیله انرژی تولیدی خود، حرکت می کند.

  این قایق دارای پنل های خورشیدی، توربین های بادی و سلول سوختی هیدروژنی است.  در حقیقت قایق مذکور  یک آزمایشگاه شناور، ابزار تبلیغاتی و یک مبلغ انرژی های تجدیدپذیر است. این  قایق در حقیقت  آینده حمل ونقل را نشان می دهد.

  این قایق در میانه سفر 6 ساله خود به سراسر جهان در لندن توقف کرد.

  لوئیس نوئل ویویوس مدیر پروژه این قایق می گوید: ما چند فناوری تولید انرژی را آزمایش و ترکیب کرده ایم اما راز واقعی این قایق در ترکیب فناوری ها است.

  این قایق با 168 متر مربع پنل خورشیدی پوشیده شده است. تمام بدنه قایق نیز پوشیده از سلول های خورشیدی است. این پنل ها در ساعات اوج تابش خورشید28 کیلووات ساعت انرژی تولید می کنند تا باتری های قایق را همیشه شارژ نگه دارند.

  در این قایق باتری هایی با ظرفیت 126 کیلووات ساعت قرار دارند. باتری 100 کیلووات ساعتی برای تامین انرژی موتور و یک باتری 26 کیلووات ساعتی برای نیازهای سرنشینان کافی هستند. باتری  26 کیلووات ساعتی روشنایی و گرمایش قایق را فراهم می کند و علاوه بر آن انرژی مورد نیاز ماشین قهوه ساز، ماشین ظرفشویی و لباسشویی را نیز تامین می کند.

  باتری 100 کیلووات ساعتی نیز انرژی مورد نیاز دو پروانه را فراهم می کند و سبب می شود قایق با حداکثر سرعت 11 گره در ساعت حرکت کند.

  هنگامیکه شارژ باتری ها کمتر از 60 درصد شود، سلول هیدروژنی فعال می شود و انرژی مورد نیاز را تامین می کند. این سلول هیدروژن مورد نیاز خود را از آب تامین می کند. برای این منظور قایق  مجهز به یک دستگاه تقطیر آب، یک دستگاه الکترولیز و یک کمپرسور است. آب مورد نیاز نخست تقطیر می شود و در مرحله بعد هیدروژن و اکسیژن آن جدا می شود.  به گفته ویوس 62 کیلوگرم هیدروژن می تواند  به مدت 3 روز انرژی مورد نیاز قایق را فراهم کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر