مدیران خودرو

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی:

بالا رفتن قیمت دلار تاثیر خود را شب عید نشان خواهد داد

عصر کالا- رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: مشکلی که امکان دارد در صورت یک بارش سنگین پیش آید توزیع کالاهاست وگرنه همیشه انبارها به اندازه کافی موجودی دارد به طوری که می‌توانیم تا ۱۵ روز مواد غذایی ساکنین پایتخت را تامین کنیم.

بالا رفتن قیمت دلار تاثیر خود را شب عید نشان خواهد داد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایلنا، محمد آقاطاهر در خصوص ذخیره مواد غذایی تهران در صورت بسته شدن راه‌های منتهی به پایتخت گفت: ما از این بابت هیچ نگرانی‌ای نداریم زیرا همیشه انبارها به اندازه کافی موجودی دارد به طوری که می‌توانیم تا 15 روز مواد غذایی ساکنین پایتخت را تامین کنیم. از سوی دیگر این انبارها نزدیک تهران هستند و دسترسی به آنها راحت است.

  محمد آقاطاهر ادامه داد: اما مشکلی که امکان دارد در صورت یک بارش سنگین پیش آید توزیع این کالاهاست. برف چند روز اخیر و یخ زدگی ثابت کرد که در باز کردن مسیرها چقدر مشکل داریم  و درواقع این وظیفه شهرداری است که راه‌ها را باز کند تا سیستم توزیع بتواند انجام شود اما به لحاظ ذخیره مواد مشکلی نداریم.

  وی در خصوص تاثیرگذاری قیمت ارز بر مواد غذایی گفت: ما دو نوع مواد خوراکی مصرفی داریم یکسری که وارداتی است و دیگری که تولید داخل است. طبیعتا بر مواد غذایی که وارد می‌شود تاثیر خواهد گذاشت البته تاثیر آن بر کالاهای قاچاق بیشتر خواهد بود. در مواد غذایی داخلی نیز شاهد افزایش قیمت خواهیم بود اما این افزایش قیمت حداقل دو ماه زمان می‌برد زیرا مواد اولیه آنها خارجی است و معمولا تولیدکننده‌های داخلی به اندازه دو ماه در انبارها دپو دارند. بنابراین من فکر می‌کنم که در شب عید ما شاهد این افزایش قیمت خواهیم بود.

  آقاطاهر در خصوص افزایش مالیات اصناف در سال آینده که در بودجه سال 97 دولت آن را منظور کرده گفت‌: ما هیچ وقت مخالف پرداخت مالیات نیستیم اما صحبت ما این است که در این بازار رکود مگر چقدر کاسبی انجام می‌شود که بخواهیم مالیات اضافه‌تر بپردازیم. همواره مالیات بر درآمد بوده است. دولت چگونه می‌خواهد فروش را محاسبه کند تا مالیات را افزایش دهد.

  وی ادامه داد: به طور مثال در بودجه سال 97 دولت چندین میلیارد درآمد بر اثر جریمه راهنمایی و رانندگی برای خود پیش‌بینی کرده  حالا اگر مردم درست رانندگی کنند و تخلف نکنند این درآمدها چه خواهد شد. نمی‌توان به حساب آنکه مردم سال آینده اینقدر کاسبی می‌کنند یا فلان مقدار تخلف می‌کنند در آمد کشور را محاسبه کرد.

  وی در خصوص مالیات ارزش افزوده گفت: هنوز تغییرات آن به ما ابلاغ نشده است. اما آن چیزی که به طور حتم اتفاق خواهد افتاد تغییرات در میزان مالیات ارزش افزوده است. البته ما نظرات خود را به اتاق اصناف ایران ارائه کرده‌ایم و منتظر مصوبه مجلس هستیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
  آرشیو