با پرینتر سه بعدی؛

یک دانشجو سریع ترین جت پک زیر آبی جهان را ساخت

عصر کالا- یک دانشجوی انگلیسی جت پکی زیر آبی ابداع کرده که تمام اجزای آن با پرینتر سه بعدی ساخته شده و با سرعت ۸ مایل برساعت حرکت می کند. این سریع ترین جت پک زیر آبی جهان است.

یک دانشجو سریع ترین جت پک زیر آبی جهان را ساخت
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، یک دانشجو جت پک زیر آبی فناورنه ای طراحی کرده که می تواند به طور نامحسوس درون استخر حرکت کند.

  همچنین این جت پک به طور کامل با کمک پرینتر سه بعدی ساخته شده است. آرچی اوبراین دانشجوی طراحی دانشگاه لاگ بروگ در انگلیس آن را ساخته است. جت پک زیرآبی CUDA یک سال قبل طراحی شده و احتمالا از 2019 میلادی برای فروش عرضه می شود.

  CUDA می تواند با سرعت 8 مایل برساعت حرکت کند.  اما کاربران می توانند سرعت آن را به طور دستی تعیین کنند یا حتی حالت کنترل کروز آن را روشن کنند.

  این دستگاه دارای 45 بخش است که با پرینتر سه بعدی چاپ می شوند و می توان آن را در کمتر از 10 دقیقه زیر آب سرهم کرد.

  CUDA دارای سیستم نیرو محرکه  مخصوص خود بود و سریع ترین جت پک زیر آبی جهان است. همچنین می توان آن را به سادگی حمل کرد.

  این سیستم مانند جت اسکی عمل می کند. به عبارت دیگر آب را درون خود می کشد و از طریق سوراخی قیف مانند در بخش عقب با سرعت زیاد به بیرون پرتاب می کند. کاربران می توانن جت پک را مانند یک کوله پشتی استفاده کنند.

  در کنار تمام این موارد یک پک باتری لیتیومی نیز به دستگاه متصل می شود که به کاربر اجازه می دهد به طور مداوم از آن استفاده کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر