وزیر صمت مطرح کرد؛

ممنوعیت ادامه دار واردات کالاهای تولید داخل

قرارداد داخلی سازی صنعت پتروشیمی امضا شد

عصر کالا- رحمانی گفت: ممنوعیت واردات کالاهای تولید داخل همچنان پا برجاست.

ممنوعیت ادامه دار واردات کالاهای تولید داخل
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرکالا» ب نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضا رحمانی وزیر صمت در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی، گفت: نوع نگاهمان به رونق تولید و ساخت داخل باید تغییر یابد و همه باید به این باور برسیم که راه حل مشکلات کشور همین توحه به ساخت داخل و رونق تولید است. امروز تفاهمنامه 60 میلیون یورو ساخت داخل امضا می کنیم و این نشان دهنده این است که زنده هستیم و با وجود تحریم ها همچنان خوب عمل می کنیم و تمام وزارت خانه ها خوب عمل می کنند.

  وزیر صمت ادامه داد: خودرو، فولاد و مس شرکتی است یعنی شرکت مس ساخت داخل کار خود را شروع کردند و در برخی از کارها انجمن ها ورد کار شدند؛ چند کار شروع کردیم که یک بخش آن ساخت داخل است.

  رحمانی افزود: هر کالایی در داخل تولید شود و حتما واردات آن ممنوع شده است، ما می خواهیم تولید رونق بگیرد و اگر غیر واقعی باشد حمایت نمی کنیم.

  وزیر صمت گفت: همزمان با ساخت داخل شرکت های فناوری و دانش بنیان مطرح است و باید با یکدیگر توام شوند. این استارتاپ ها در بیشتر مواقع بسیار بهتر از شرکت های مطرح دنیا کار می کنند و باید از آنها حمایت کنیم.

  او افزود : اگر کالای ایرانی مثلا 10 درصد هم گران باشد با فرهنگ سازی باید مردم را به خرید ان متمایل کنیم.

  بیشتر بخوانید: فعالیت 3500 واحد فعال ماشین سازی و ساخت تجهیزات در کشور

  او بیان کرد: به شرکت های بزرگ برای جذب نیروهای نخبه تکلیف کردیم، برای صنعت سهمیه جذب سرباز نخبه گرفتیم و درست است که در وزارت خانه ها جذب نداریم و جذب نیرو کم است اما در شرکت ها که مشکل نداریم و می توانیم اینگونه مشکل اشتغال را رفع کنیم.

  رحمانی گفت: تا پایان سال باید چندتا میز در حوزه های مختلف به همین نحو برگزار شود، در 6 ماه نخست امسال 15 درصد افزایش تولید داشتیم و باید پیگیری کنیم که بیشتر شود.

  وزیر صمت افزود: از انجمن ها خواهش دارم که پرچم را به دست بگیرند، در صنایع باید 2 میلیارد و 700 میلیون یورو تا سال 1400 داخلی سازی کنیم و باید هدف گذاری و برنامه ریزی کنیم و باید محقق شود.

  او بیان کرد: در صنعت پتروشیمی 9 میلیارد دلار طرح در حال اجرا داریم و به فرمایش مقام‌معظم رهبری که اگر تولید رونق بگیرد بیکاری رفع می شود، با جدیت معتقد هستم.

  وزیر صمت تصریح کرد : با رونق تولید، ارزش پول ملی بالا می رود، از اقتصاد نفتی رهایی می یابیم و بسیاری از معضلات جامعه رفع می شود.

  وی با تاکید بر اینکه راه جلوگیری از رکود  توجه به ساخت داخل و رونق تولید است‌  گفت : کار در حوزه تولید مقدس و جهادی است، مدیران باید این را باور داشته باشند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر