مدیران خودرو

با دستگاه «زست»؛

انتخاب ادویه و چاشنی مناسب غذا را به هوش مصنوعی بسپارید

عصر کالا- حتما برایتان پیش آمده که در مورد انتخاب ادویه و چاشنی مناسب برای غذا یا سالاد خود دچار تردید شوید. پیشرفت فناوری حل این مشکل را هم ساده کرده است.

انتخاب ادویه و چاشنی مناسب غذا را به هوش مصنوعی بسپارید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، استفاده از ادویه و چاشنی به گونه ای که انواع غذا طعم و مزه ای دلپذیر و مناسب پیدا کنند کار ساده ای نیست. اما این کار به خصوص در زمان پذیرایی از طیف گسترده ای از مهمانان اهمیت فوق العاده ای پیدا می کند.

  به تازگی دستگاه هوشمندی به نام زست ساخته شده که مانند یک کیوسک هوشمند عمل کرده و با استفاده از یک سیستم مشاهده بصری رایانه ای به افراد توصیه می کند تا از چه ادویه و چاشنی برای مطبوع کردن طعم غذاهای خود بهره بگیرند.

  زست با طعم انواع ادویه ها آشناست و درک خوبی از نتیجه ترکیب آنها با انواع غذاها دارد. لذا اگر نمی دانید چگونه باید از برگ مرزنجوش استفاده کنید یا زعفران برای خوشمزه کردن چه غذاهایی قابل استفاده است بهتر است کار را به زست بسپارید.

  زست ابتدا محتوای غذای موجود در یک بشقاب را به دقت شناسایی می کند و سپس فهرستی از ادویه ها و چاشنی های مناسب را پیشنهاد می دهد که به تنهایی یا به صورت ترکیبی قابل استفاده خواهند بود. این دستگاه به گونه ای طراحی شده که دارای محلی خاص برای قرار دادن هر یک از چاشنی هاست و فضای زیر چاشنی های منتخب روشن می شوند تا فرد بدون اتلاف وقت بتواند چاشنی مناسب را انتخاب کرده و به مصرف برساند.

  دستگاه یاد شده که در آشپزخانه و ناهارخوری های بزرگ قابل استفاده است، هنوز به تولید انبوه نرسیده و قیمت و زمان عرضه نهایی آن به بازار مشخص نیست.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • هومکس
   آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
   آرشیو