قائم مقام وزیر صمت و رییس کل سازمان توسعه:

سامانه ثبت سفارش برای همه کالاها باز است

عصر کالا- قائم مقام وزیر صمت و رییس کل سازمان توسعه تاکید کرد که سامانه ثبت سفارش برای تمامی کالاها باز است و هیچگونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

سامانه ثبت سفارش برای همه کالاها باز است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایبِنا, مجتبی خسروتاج درباره اینکه برخی از فعالین اقتصادی می گویند سامانه ثبت سفارش باز نیست یا با اختلال مواجه است، گفت: روز گذشته به من گفتند که این سامانه بسته است، ولی وقتی بررسی کردم، متوجه شدم که مشکل در خط مخابراتی بوده است.

  وی تاکید کرد که هیچگونه محدودیتی در ثبت سفارش کالا وجود ندارد و ثبت سفارش برای واردات این کالاها با دلار 4 هزار و 200 تومانی باز است. رییس کل سازمان توسعه تجارت درباره اینکه تاکنون چه میزان ارز برای واردات از زمان اجرای سیاست های جدید ارزی تخصیص یافته است، گفت: براساس اعلام رییس کل بانک مرکزی از روز 22 فروردین ماه تاکنون بیش از 6.5 میلیارد دلار تخصیص ارز و تامین منابع شده است.

  خسروتاج درباره اینکه در طرح جدید ارزی و دو فوریتی مجلس عنوان شده که صادرکنندگان می توانند در ازای فروش ارز حاصل از صادرات خود با نرخ 4 هزار و 200 تومان، از مشوق های جدید بهره مند شود، آیا اعطای این مشوق ها با توجه به بار مالی آن در توان دولت است یا نه، گفت: در صورتی که بار مالی هر طرح جدید در مجلس دیده نشود، قطعا در شورای نگهبان رد خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر