یخچالی که سال ۲۰۵۰ به بازار می آید + تصاویر

عصر کالا- یخچال الکترولوکس به هر شکل عمودی و افقی قرار می گیرد و اشعه UV محیط را گرفته و به نور قابل رویت تبدیل می کند و همین انرژی اصلی ژل «بیوپلمیر» برای فرایند خنک کردن است.

یخچالی که سال ۲۰۵۰ به بازار می آید + تصاویر
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۴:۰۰
  • یخچالی که سال 2050 به بازار می آید + تصاویر
  • یخچالی که سال 2050 به بازار می آید + تصاویر
  • یخچالی که سال 2050 به بازار می آید + تصاویر

به گزارش پایگاه خبری «عصرکالا» به نقل از بازار خبر، آزمایشگاه طراحی وسایل خانگی الکترولوکس (Electrolux) امسال نیز با ارائه طرحی جالب از یک یخچال مدرن ، جایزه بهترین اختراع وسایل خانگی را بدست آورد.

«یوری دیمیتری اف» از طراحان این شرکت، یخچالی مفهومی طراحی کرده است که با بهره گیری از فرایند خودتابی (لومناسنس) (Luminescence) به خنک کردن ژل بیوپلمیر کمک کرده و به دنبال آن مواد غذایی خنک نگه داشته می شوند.

ژل بیوپلمیر ماده ای غیر چسبنده است که فرو رفتن مواد غذایی در این ژل موجب ایجاد غلافی جداگانه در اطراف خوراکی هاشده و از ترکیب و چسبیدن آنها به هم جلوگیری می کند و در حین حال مواد غذایی را خنک نگه داشته و مانع بو گرفتن آنها می شود.

این یخچال به اندازه یخچال های معمولی است البته به هر سایزی متناسب با فضای آپارتمان درآمده ولی در طراحی ظاهری آن از ایده های سورئالی بهره برده اند و به نظر می رسد تا سال 2050 وارد بازار شود.

یخچال الکترولوکس به هر شکل عمودی و افقی قرار می گیرد و اشعه UV محیط را گرفته و به نور قابل رویت تبدیل می کند و همین انرژی اصلی ژل «بیوپلمیر» برای فرایند خنک کردن است.

جعبه خنک کننده برای اولین بار در سال 1700 میلادی طراحی شد و تا به امروز یکی از ابزارهای مهم محسوب می شود.

برچسب ها
پورسعیدخلیلی
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر