راهنمای خرید دستگاه فکس

عصر کالا- امروزه تقریبا اکثر افراد و ادارات مکاتباتشان را با کمک ایمیل و فضای مجازی انجام می‌دهند، اما این موضوع را نمی‌توان نادیده گرفت که هنوز دستگاه فکس جایگاه ویژه‌ خود را در مکاتبات دارد.

راهنمای خرید دستگاه فکس
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امروزه تقریبا اکثر افراد و ادارات مکاتباتشان را با کمک ایمیل و فضای مجازی انجام می‌دهند، اما این موضوع را نمی‌توان نادیده گرفت که هنوز دستگاه فکس جایگاه ویژه‌ خود را در مکاتبات دارد.

  دورنگار، نمابر، پست تصویری، فکس یا فاکس، تصویری از یک مدرک (یک یا چند صفحه متن یا تصویر) را به دستگاه فکسِ دیگر می‌فرستد.

  این دستگاه تصویر مدارک فرستاده شده توسط دستگاه‌های فکسِ دیگر را هم چاپ می‌کند.

  اولین دستگاه فاکس در سال 1902 میلادی در آلمان اختراع گردید.

  تا سال‌ها از فکس عمدتا در روزنامه‌ها برای دریافت سریع تصویر از سراسر جهان استفاده می‌شد اما فاکس‌های اداری امروز از سال 1980 میلادی بیشتر مرسوم شده اند.

  با توجه به مطالب گفته شده خالی از لطف نیست بدانیم که برای خرید یک دستگاه فکس خوب و مناسب باید چه فاکتور‌هایی را در نظر بگیریم، یک دستگاه فکس خوب دارای یک سری مشخصات کلی است که عبارتند از:

  سایز و نوع کاغذ ورودی:

  دستگاه‌های فکس از نظر نوع کاغذ مورد استفاده در چاپگر به دسته‌های مختلفی از قبیل: کاغذ رولی، کاغذ A4، کاغذ با ابعاد مختلف تقسیم بندی می‌شود.

  کاغذ رولی:

  تنها قادر به انجام عمل چاپ بر روی رول کاغذ موجود در داخل خود هستند و امکان چاپ بر روی کاغذ‌های دیگر را ندارند.

  کاغذ A4:

  توانایی چاپ بر روی این اندازه کاغذ‌ها را دارا است و همچنین محلی برای قرارگیر این کاغذ‌ها و کاربرد فراوانی دارد.

  کاغذ با ابعاد مختلف:

  قادر به انجام عملیات چاپ بر روی کاغذ‌هایی با ابعاد مختلف (اغلب کوچکتر از A4) بوده و کاربرد وسیعی ندارد.

  حافظه:

  یکی از مشخصات مهم یک دستگاه فکس حافظه آن است که می‌توان آن را از خصوصیات مهم یک دستگاه فکس خوب به حساب آورد.

  حافظه دستگاه های فکس را شاید بتوان شامل؛ حافظه شماره‌های تلفن، حافظه ذخیر فکس در صورتی که کاغذ‌های فکس به اتمام رسیده باشد و حافظه جهت ارسال سندی در زمانی مشخص، دانست.

  در زمانی که کاغذ درون دستگاه نیست دستور ارسالی درون حافظه نگهداری می‌شود تا شما کاغذ را درون کاست بگذارید و start را بزنید.

  سرعت:

  سرعت یکی از تاثیرگذارترین عوامل بر روی کارایی یک دستگاه فکس است.

  سرعت یک دستگاه فکس به سرعت مودم داخلی دستگاه و سرعت چاپگر و اسکنر آن وابسته بوده که هرچه این قسمت‌ها سریعتر عمل نمایند عملکرد دستگاه نیز سریعتر می‌شود.

  در هنگام خرید به سرعت ارسال و دریافت دستگاه که معمولا بر روی جعبه آن نوشته شده است توجه داشته باشید.

  چاپ:

  نوع چاپی که توسط چاپگر یک دستگاه فکس انجام می شود یکی دیگر از فاکتور‌های انتخابی است.

  بعضی از این دستگاه‌ها عملیات چاپ را بوسیله حرارت انجام می‌دهند که در این نوع وسیله‌ها از کاغذ‌های خاصی استفاده می‌شود که دوام و ماندگاری بالایی ندارند و نمی‌توان روی کاغذ چاپ شده به عنوان یک سند ماندگار حساب کرد و باید یک فتوکپی از کاغذ مورد نظر داشته باشیم.

  انواع دیگر چاپگر‌های جوهر افشان و لیزری نیز در بین چاپگر‌های دستگاه فکس قرار دارند که می‌توانند اسناد پایدارتری را چاپ نمایند.

  در کل هنگام خرید به این عامل دقت ویژه‌ای داشته باشید و با توجه به اهمیت اسناد فکس شده ، فکس‌هایی از انواع چاپگر حرارتی، جوهرافشان و یا لیزری را تهیه نمایید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر