وزیر ارتباطات تاکید کرد:

اعلام آمادگی ایران برای همکاری با تایلند در زمینه امنیت سایبری، نرم افزار، سخت افزار و IT

عصر کالا- وزیر ارتباطات ایران درخصوص همکاری مشترک با کشور تایلند در زمینه امنیت سایبری، اعلام آمادگی کرد.

اعلام آمادگی ایران برای همکاری با تایلند در زمینه امنیت سایبری، نرم افزار، سخت افزار و IT
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایلنا، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز شنبه با پیچت دورونگ کاوروج، وزیر اقتصاد تایلند که به ایران سفر کرده است، دیدار و گفت‌وگو کرد.

  محمود واعظی در این دیدار، حوزه های فناوری اطلاعات، امنیت سایبری و استارتاپ ها را برای همکاری مشترک با کشور تایلند مناسب ارزیابی کرد و با اشاره به قدمت 400 ساله روابط ایران و تایلند گفت: در سفر به تایلند مذاکراتی انجام شد و براساس این مذاکرات سندی تهیه شده است که با حضور مقامات بلند پایه دو کشور امضا می شود.

  وی با تاکید بر اینکه صنعت فناوری اطلاعات در ایران و تایلند گسترش یافته است، اظهار داشت : آمادگی کامل داریم در زمینه امنیت سایبری، حوزه نرم افزار و سخت افزار و IT با کشور تایلند همکاری داشته باشیم.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پژوهش را یکی دیگر از زمینه های همکاری با تایلند عنوان کرد و افزود: وزارت ارتباطات در این حوزه صاحب پژوهشگاه بزرگی است و همچنین دانشگاههای معتبری در کشور وجود دارد.

  واعظی استارتاپ ها را زمینه دیگر همکاری دو کشور دانست و تصریح کرد : ایران در حوزه کسب و کارهای الکترونیکی در سال گذشته موفق به ایجاد 100 هزار شغل شده است و آمادگی همکاری و تبادل تجربیات در این حوزه را با کشور تایلند داریم.

  وی با بیان اینکه همکاری در زمینه پست به دلیل قدمت دو کشور، مساعد ارزیابی می شود گفت: باید برای همکاری های پستی دو کشور سند مجزایی تهیه شود. همچنین تبادل محصولات از طریق تجارت الکترونیک باعث نزدیکی مردم دو کشور به یکدیگر خواهد شد.

  وزیر ارتباطات کشورمان، تجارت ، صنعت و انرژی را از دیگر زمینه های همکاری بین دو کشور بیان کرد و تاکید داشت: ایران در آینده 200 میلیارد دلار در نفت ، گاز و پتروشیمی سرمایه گذاری می کند و در این زمینه قراردادی به مبلغ 12 میلیارد دلار با شرکت توتال منعقد شد. در همین حال مذاکرات خوبی با چینی ها و برخی کشورهای اروپایی ، کره جنوبی ، روسیه و همچنین آمریکا داشته ایم و فرصتی هم در اختیار کشور تایلند قرار دارد تا بتواند در این زمینه نیز با ایران همکاری کند.

  محمود واعظی، وزیر ارتباطت و فناوری اطلاعات در پایان دیدار با وزیر اقتصاد ، دیجیتال و جامعه تایلند ، به نمایندگی از رئیس جمهور ایران از نخست وزیر تایلند برای حضور در ایران دعوت کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر