مدیران خودرو

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور:

واردکنندگان با ثبت سفارش خود از ارز ۴۲۰۰ تومانی بهرمند می‌شوند

عصر کالا- رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: هدف امسال دولت در چارچوب اقتصاد مقاومتی و به ویژه آنچه مقام معظم رهبری تعیین کردند و طبق تبصره ۱۸ قانون بودجه، موضوع اشتغال است و بر این اساس باید بیش از یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم.

واردکنندگان با ثبت سفارش خود از ارز ۴۲۰۰ تومانی بهرمند می‌شوند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایسنا, محمدباقر نوبخت امروز (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز جلسه اصلی برای تشکیل سه فاز راهبری اقتصاد مقاومتی بود، گزارشی از همکارانمان در استان اصفهان نسبت به عملکرد سال گذشته و برنامه‌های سال 1397 در این جلسه داشتیم. هدف اصلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دنبال کردن یک رشد پویا و مستمر هشت درصدی است. 

  وی با بیان اینکه این رشد فقط با سرمایه‌گذاری تسهیل نمی‌شود، ادامه داد: بخش مهم آن رویکردهای مورد نظر مقام معظم رهبری مبنی بر دانش بنیان بودن، برون‌زا و برون‌گرا بودن و درنهایت عدالت محور بودنش است. امروز در تکمیل فعالیت‌هایی که ستاد اقتصاد مقاومتی در مرکز و ستادهای راهبری در استان‌ها انجام می‌دهد اینکه ما ببینیم چقدر از رویکردهایی که با آن به توان به رشد 8 درصدی برسیم داریم.

  نوبخت با بیان اینکه قطعا محدودیت‌های سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی وجود دارد تصریح کرد: اگر نتوان از دانش بنیان بودن طرح‌ها استفاده کنیم، قطعا جهشی برای رسیدن به رشد هشت درصدی نخواهیم داشت. این شهرک علمی تحقیقاتی و شرکت‌های مستقر در آن بخشی از توانایی ملی خود را عرضه کردند که در عرصه‌های جهانی قابل رقابت است و نیاز ما را به خارج قطع خواهد کرد.

  وی اضافه کرد: اگر کارخانه‌ها درصدد تولید کالا هستند و ما این کالاها را در داخل احیا کنیم، باید این کالاها از نوآوری‌ها و تکنولوژی‌های روز برخوردار باشند که این محیط می‌تواند شرکت‌هایی را پرورش دهد که مکمل‌ آن صنعت ما خواهد بود. اگر از این تکنولوژی‌ها استفاده شود، کالاهایی با کیفیت و به نسبت ارزان‌تر و قابل رقابت با کالای خارجی می‌توانند عرضه کنند. 

  رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: من فکر می‌کنم که این واحد، همان مبارزه با قاچاقی است که آغاز کرده‌ایم. وقتی که افراد فکر می‌کنند می‌توانند کالایی ارزان‌تر و با تکنولوژی بهتر وارد کنند، آنگاه این کالا از هر سو وارد می‌شود که اگر کالای داخلی از این تکنولوژی برخوردار باشد، آنگاه هیچ کالای خارجی قدرت رقابت با کالای ایرانی را ندارد، حتی اگر قاچاق باشد.

  نوبخت با اشاره به انگیزه سامان بخشی به بازار ارز و تعریف یک مدل در این مسیر افزود: هر کسی می‌خواهد کالایی را وارد کند، باید از طریق ثبت سفارش انجام شود و می‌تواند از مزایای ارز 4200 تومانی استفاده کند. 

  رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اضافه کرد: اصفهان باید برای این 12 برنامه‌ای که تعیین شده از 73 هزار و 400 میلیارد تومان منابعی که تعیین شده سهمش را بگیرد. شرکت‌ها با توجه به سیاست‌های دولت برایشان منابع تعیین شده و استاندار استان با توجه به نظامی که تعیین کردند و همچنین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان که تعیین شده از این منابع استفاده کنند. 

  نوبخت خاطرنشان کرد: تمام شرکت‌ها امسال در قانون بودجه منابعی برایشان تعریف شده که می‌توانند به اقتضای طرح‌هایی که ارائه می‌دهند، سهمی ببرند. امروز ایده‌ها و برنامه‌ها را دیدم و البته باید بگویم که ما تنها کالاهای مصرفی را به عنوان کالای ایرانی تعریف نمی‌کنیم، من زحمات نخبگان اصفهانی را که انجام داده بودند امروز دیدم که کالای ایرانی محسوب می‌شود و قابل رقابت در امر توسعه است.

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
  آرشیو