مشاور وزیر بهداشت خبر داد:

نصب برچسب اصالت کالا بر روی ۵ دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی

عصر کالا- مشاور وزیر بهداشت از لزوم درج برچسب اصالت کالا بر روی ۵ دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی خبر داد.

نصب برچسب اصالت کالا بر روی ۵ دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از فارس، رضا مسائلی در ارتباط با لزوم برچسب اصالت در برخی از تجهیزات پزشکی اظهارداشت: به علت نگرانی بیماران، پزشکان و مصرف‌کنندگان و عرضه محصولات با کیفیت، پنج دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی برچسب اصالت دریافت می‌کنند.

  وی تصریح کرد: برچسب اصالت کالا بر روی تجهیزات و مواد دندانپزشکی، ملزومات آزمایشگاهی، تجهیزات و ملزومات پزشکی خانگی و عرضه شده در داروخانه، ملزومات پزشکی نازایی و ایمپلنت های ارتوپدی درج میشود.

  مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در خصوص الزامات نصب برچسب اصالت بر روی این کالاها، گفت: این برچسب‌ها باید مطابق با الزامات و ویژگی‌های تعیین شده در دستورالعمل اجرایی نظام ردیابی و رهگیری و کنترل اصالت باشد.

  وی بیان داشت:همچنین نصب برچسب باید روی کوچک‌ترین واحد بسته‌بندی انجام شده و نصب برچسب دارای شناسه تجمیعی مطابق دستورالعمل اجرایی باید روی سطوح بعدی بسته بندی در فرآورده‌های دارای سطوح بسته بندی بزرگ‌تر نیز انجام شود.

  مشاور وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: اجرای این طرح با همکاری و مشارکت ذی‌نفعان و نظارت معاونت درمان، معاونت غذا و دارو و مراکز درمانی سراسر کشور انجام خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر