راهنمای خرید کتابخانه

عصر کالا- کتابخانه‌ها معمولا جزء یکی پرمصرفترین لوازم منزل هستند که علاوه بر نظم بخشیدن به کتاب‌ها یک وسیله دکوری خوب و شیک محسوب می‌شود.

راهنمای خرید کتابخانه
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از باشگاه خبرنگاران، کتابخانه‌ها معمولا جزء یکی پرمصرفترین  لوازم منزل هستند که علاوه بر نظم بخشیدن به کتاب‌ها یک وسیله دکوری خوب و شیک محسوب می‌شود.
  کتابخانه‌ها در طرح‌ها و اشکال مختلف در بازار یافت می‌شوند ، بطور مثال می‌توانید کتابخانه‌ای بخرید که بلندی آن تا سقف برسد و یا تنها چند قفسه داشته باشد که در این صورت مجبورید برای برداشتن کتاب‌ها خم شوید.
  برخی از کتابخانه‌ها پهن هستند و برخی باریک؛ برخی از آن‌ها در دار بوده تا از کتاب ها محافظت بیشتری کنند و کتاب‌ها را از گرد و غبار و رطوبت در امان نگه دارند.

  خرید و انتخاب یک کتابخانه شیک و زیبا که قرار است جلوه‌ای خاص به منزل شما ببخشد کمی سخت است و باید یک سری فاکتور‌ها را در نظر گرفت:
  اندازه کتابخانه :
  ارتفاع:
  ارتفاع اغلب کتابخانه‌ها بین 90 تا 240 سانتی متر است.
  در زمان خرید کتابخانه باید هم جنبه زیبایی و هم  جنبه کاربردی آن را مد نظر قرار داد، زیرا معمولا کتابخانه‌های بلند تقریبا تمام ارتفاع دیوار را می‌پوشانند و از طرفی گران تر و رسمی‌تر به نظر می‌آیند، در حالی که کتابخانه های کوتاه‌تر‌ فضای قابل استفاده‌ای را بر روی سقف کتابخانه ایجاد می‌کند.

  پهنا:
  عرض کتابخانه نسبت به طول آن سنجیده می شود.
  اگر کتابخانه‌ای بلند انتخاب کنیم با خریدن قفسه‌های کم عرض یکسان می‌توانیم امکان کم و زیاد کردنش را در کنار یک دیوار و طرح دادن به آن‌ها داشته باشید، اگر کتابخانه کوتاه انتخاب کردید عرض بیشتر کمک می‌کند تا بیشتر به چشم بیاید.
  عمق:
  اکثر قفسه‌ها 30 سانتی متر عمق دارند. اما کتابخانه‌های پلکانی و تکیه گاهی معمولا باریک ترند.
  انتخاب شما بستگی به اشیایی دارد که قصد جا دادنشان را در قفسه‌های کتابخانه تان دارید.
  فضای قفسه ها:
  اگر قفسه‌های کتابخانه تان ثابت هستند قبل از خرید آن‌ها را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید جای کافی برای کتاب‌ها و وسایل تزئینیتان دارد!
  قفسه‌های قابل تغییر از این نظر مناسب ترند!
  استاندارد:
  Étagère کتابخانه‌های استاندارد مجموعه منظمی از واحد‌های طبقه بندی شده هستند.
  آن‌ها معمولا از چوب یا MDF ساخته شده اند و به فضا‌های مساوی و قفسه‌های منطبق بر هم تقسیم شده اند که دارای چارچوب بسته ای هستند.
  این کتابخانه‌ها فاقد دیواره پشتی بوده و معمولا شیشه‌ای اند و بیشتر جنبه تزئینی دارند.

  پلکانی یا تکیه گاهی:
  کتابخانه‌های پلکانی برای تکیه زدن به دیوار طراحی شده اند و اغلب به صورت طبقات پلکانی هستند که به تدریج از پایین به بالا از سایزشان کاسته می‌شود.
  زاویه ای:
  این دسته از کتابخانه‌ها برای جاسازی در یک گوشه از اتاق ساخته شده اند.
  داربست:
  در این مدل، قفسه‌های کتاب بین دو اهرم نردبان شکل نگه داشته می‌شوند.
  مکعبی:
  کتابخانه‌های مکعبی به هر دو جهت افقی و عمودی تقسیم شده اند و یک قطعه مکعب مانند را تشکیل می‌دهند.
  توکار:
  کتابخانه‌های توکار با طرح و ایده قبلی در دیوار جاسازی می‌شوند.

   

   

   

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر