کالاهای ایرانی صادراتی به افغانستان گران‌تر شدند

عصر کالا- قیمت متوسط کالاهای صادراتی از ایران به افغانستان در چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش همراه بوده است.

کالاهای ایرانی صادراتی به افغانستان گران‌تر شدند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایسنا، براساس آمار گمرک ایران از تجارت خارجی چهار ماهه نخست سال جاری در این مدت دو میلیون و 188 هزار تن انواع کالا از ایران به افغانستان صادر شده است که بر این اساس ارزش صادرات کالاهای ایرانی به افغانستان به یک میلیارد و 108 میلیون دلار می‌رسد.

  صادرات ایران به افغانستان در این مدت 5.85 درصد از کل صادرات ایران از لحاظ وزنی و 7.17 درصد از کل ارزش صادرات ایران را شامل می‌شود.

  این در حالی است که میزان صادرات ایران به افغانستان در مدت مشابه سال گذشته یک میلیون و 899 هزار تن به ارزش 848 میلیون و 71 هزار دلار بوده است.

  صادرات ایران به افغانستان در چهار ماهه نخست سال گذشته 5.04 درصد از کل وزن صادرات انجام شده و 6.3 درصد از ارزش کل صادرات ایران را به خود اختصاص داده است.

  به این ترتیب با توجه به این آمار، حجم صادرات ایران به افغانستان با افزایش 15 درصدی همراه بوده و این در حالی است که ارزش این صادرات بیش از 30 درصد رشد داشته است، بنابراین قیمت متوسط کالاهای صادراتی ایران به افغانستان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش همراه بوده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر