معنی ندارد کالایی که تولید داخلی دارد وارد شود

تعرفه های گمرکی سال ۹۶ فعلا تغییر نمی کند

عصر کالا- ارئیس سازمان توسعه تجارت گفت: معنی ندارد کالایی که در داخل تولید می شود از خارج وارد کنیم اما باید در نظر گرفت تعامل با دنیا لازمه پیشرفت علوم و فنون جدید در کشور است.

تعرفه های گمرکی سال ۹۶ فعلا تغییر نمی کند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرکالا» به نقل  از باشگاه خبرنگاران، مجتبی خسرو تاج معاون وزیر صنعت در حاشیه نشست خبری امروز سازمان توسعه تجارت گفت: با وجود بی ثباتی در روابط مان با کشورهای دیگر به هر میزان که بتوانیم باید روی پای خود بایستیم و در تولید داخلی به خود کفایی برسیم، در نتیجه تراز تجاری برای ما اهمیت زیادی دارد.


  وی در ادامه افزود: بر اساس صحبت های مقام معظم رهبری در جلوگیری از قاچاق کالاهایی که تولید داخلی را ضعیف می کند، ما نیز در حال ادامه جدی برنامه مدیریت واردات هستیم.

  خسرو تاج تاکید کرد: در هفته گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور، شورای عالی صادرات تشکیل شد که بیشترین تمرکز بر روی توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی بود و نکته مهم دیگری که در این شورا مطرح شد وجود صادرات رقابتی است و این به معنای قیمت رقابتی و کیفیت رقابتی در سطح جهانی است.

  معاون وزیر صنعت تاکید کرد: هر واحد تولیدی در کشور اگر در بخش ورود موقت مشکل دارد می تواند به سازمان توسعه تجارت مراجعه کند تا ما شرایط را برای آنها تسهیل کنیم.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا تعرفه های گمرکی در سال 96 افزایش می یابد، گفت: در سال گذشته طی جلسات متوالی از آبان ماه بررسی تعرفه ها مورد بحث قرار گرفت و در این حوزه چارچوب جدیدی تعریف شد که در آن اکثر تعرفه ها افزایش می یافت اما از آنجایی که سیاست اصلی دولت، کنترل تورم است و بیشتر وزرا نیز نگران افزایش تورم بودند، تصمیم گرفته شد تا درحال حاضر تعرفه های پارسال اعلام شود.

  خسرو تاج همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا واردات کالاهای مشابه تولید داخل دارند همچنان انجام می شود، اظهار داشت: معنی ندارد کالایی که در داخل تولید می شود از خارج وارد کنیم اما باید در نظر گرفت تعامل با دنیا لازمه پیشرفت علوم و فنون جدید در کشور است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر