تا ۲۰۲۰؛

تبلت های هواوی مجهز به سیستم عامل روسی می شوند

عصر کالا- هواوی مشغول مذاکره با روسیه است تا یک سیستم عامل ساخت این کشور را در ۳۶۰ هزار تبلت خود نصب کند.

تبلت های هواوی مجهز به سیستم عامل روسی می شوند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از مهر، به گفته دو منبع آگاه هواوی مشغول مذاکره با روسیه است تا یک سیستم عامل ساخت این کشور به نام Aurora  را در 360 هزار تبلت خود نصب کند. این دستگاه ها برای سرشماری نفوس روسیه در سال آینده استفاده می شوند. البته در حال حاضر از سیستم عاملAurora استفاده نمی شود.

  این درحالی است که پس از تحریم آمریکا، هواوی مشغول بررسی سیستم جایگزین اندرویدOS است. یکی از این منابع آگاه درباره نصب سیستم عامل روسی روی تبلت های هواوی می گوید: این یک پروژه آزمایشی است و در حقیقت نخستین مرحله استفاده از سیستم عامل OS روسی روی دستگاه های  هواوی است.

  از سوی دیگر سخنگوی هواوی اعلام کرده این شرکت مشغول مذاکره با وزارت مخابرات روسیه است اما جزئیات بیشتری در این باره اعلام نکرده است.

  اپراتور روسی Rostelecom تنها پیمانکار خریدار تبلت های هواوی است که برای انجام سرشماری نفوس در روسیه استفاده می شوند.  در همین راستا سخنگوی این شرکت روسی نیز در بیانیه ای اعلام کرده است: در حال حاضر گزینه های مختلفی برای همکاری با هواوی با مشارکت وزارت ارتباطات روسیه در نظر گرفته شده است. ما جزئیات این امر را فاش نمی کنیم.

  وزارت مخابرات روسیه نیز از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.

  روسیه مشغول مذاکره با این شرکت چینی است تا سیستم عامل Aurora OS  تا  آگوست 2020 میلادی روی 360 هزار تبلت هواوی نصب شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر