افزایش تقاضا برای پروانه بهره‌برداری تولید لوازم خانگی

عصر کالا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان اینکه تقاضا پروانه بهره‌برداری تولید لوازم خانگی در تهران افزایش یافته است، گفت: سازمان صنعت استان تهران به شدت مواجه با صدور پروانه بهره‌برداری لوازم خانگی است.

افزایش تقاضا برای پروانه بهره‌برداری تولید لوازم خانگی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از فارس، یدالله صادقی  در پاسخ به این سوال که پس از اجرای طرح شناسه‌دار کردن لوازم خانگی و جلوگیری از عرضه لوازم خانگی قاچاق در بازار آیا تولیدات داخلی توان تامین بازار داخل را دارند، گفت: اگر چه دو شرکت بزرگ تولید کننده لوازم خانگی کره‌ای در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌ خوبی در ایران  انجام داده بودند، اما به دلیل اعمال تحریم‌ها علیه این دو شرکت ایران را ترک کردند.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بیان داشت: بنابراین با خروج این شرکت‌ها از ایران شرکت‌های تولید کننده لوازم داخلی با جدیت بیشتری اقدام به تولید لوازم خانگی کردند.

  وی با بیان اینکه تقاضا پروانه بهره‌برداری تولید لوازم خانگی در تهران افزایش یافته است، گفت:  سازمان صنعت استان تهران، به شدت مواجه با صدور پروانه بهره‌برداری در زمینه تولید لوازم خانگی هستیم که این امر ناشی از ممنوعیت واردات لوازم خانگی و جلوگیری از ورود لوازم خانگی قاچاق است.

  صادقی اظهار داشت: ضمن اینکه با افزایش قیمت ارز تولیدات داخلی لوازم خانگی نسبت به واردات آن مقرون به صرفه‌تر است.

  وی افزود: اگرچه با ممنوعیت واردات لوازم خانگی انتخاب برای مصرف‌کنندگان محدود شده است، اما تولید کشور در زمینه لوازم خانگی در سایه این ممنوعیت افزایش یافته است.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در پاسخ به این سوال که با وجود اینکه 2.2 از 3.2 میلیارد دلار گردش مالی لوازم خانگی از محل واردات قاچاق است آیا در این شرایط باز هم مطمئن هستید که لوازم خانگی تولید داخلی پاسخگوی نیاز داخلی است، گفت: از اوایل سال 1397 واردات لوازم خانگی به کشور ممنوع شده است،  بنابراین از این موضوع اطمینان داشته‌ایم که با منع ورود لوازم خانگی بازار با کمبود لوازم خانگی مواجه نمی‌شود.

  وی افزود: تولیدات داخلی در بخش لوازم خانگی به اندازه تامین نیاز داخلی هست.

  صادقی اظهار داشت: برای رونق تولید باید تولید کننده حمایت شود و مواد اولیه به راحتی در اختیارش قرار گیرد و برای تامین مالی ریالی بانک‌ها باید همکاری لازم را داشته باشند. 

  وی اظهار داشت: البته واردات مواد اولیه تولید از محل ارز حاصل از صادرات تامین می‌شود، بنابراین ضرورت دارد تا  صادرکنندگان به موقع ارز حاصل از صادرات را به کشور بازگرداند.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بیان داشت: زمینه برای رشد تولیدات داخلی لوازم خانگی فراهم است، اما هنوز در ابتدای کار قرار داریم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر