سخنگوی گمرک اعلام کرد:

ترخیص حدود ۳ میلیون تلفن همراه از ابتدای سال

برای ترخیص، محدودیت قیمتی نداشتیم

عصر کالا- سخنگوی گمرک ایران اظهار داشت: گوشی تلفن همراه با هر قیمتی اگر مجوزهای مربوطه را اخذ و پروسه اداری را طی کند، وارد می‌‌شود و در این واردات نزدیک به ۳ میلیونی، هر نوع با هر قیمتی وارد و ترخیص شده است.

ترخیص حدود ۳ میلیون تلفن همراه از ابتدای سال
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایلنا، سید روح‌الله لطیفی  با اشاره به آخرین وضعیت واردات گوشی‌ همراه اظهار داشت: از ابتدای فروردین ماه  تا پایان تیر 2 میلیون و 926 هزار و 659 دستگاه گوشی تلفن همراه ترخیص شده‌ که ارزش این میزان واردات 460 میلیون و 457 هزار و 584 دلار است.

  وی با بیان اینکه حدود 197 هزار و 770 دستگاه گوشی تلفن همراه در جریان ترخیص است، ادامه داد: از این تعداد 81 هزار دستگاه گوشی تلفن همراه در مرحله کارشناسی هستند و 117 هزار دستگاه هم در مرحله صندوق قرار دارند. اگر مشکلی وجود نداشته باشد به زودی این تعداد هم ترخیص می‌شوند.

  سخنگوی گمرک ایران با تاکید بر اینکه هیچ محدودیت‌ و ممنوعیت برای واردات و ترخص گوشی‌های بالای 300 یورو وجود ندارد، اظهار داشت: گوشی تلفن همراه با هر قیمتی اگر مجوزهای مربوطه را اخذ و  پروسه اداری را طی کند، وارد می‌‌شود و در این واردات نزدیک به 3 میلیونی، هر نوع با هر قیمتی وارد و ترخیص شده است.

  لطیفی تاکید کرد: برای ترخیص گوشی هیچ محدودیت مبنی بر سقف قیمتی به ما ابلاغ نشده‌است. ‌

  وی با بیان اینکه تمام نزدیک به 3 میلیون گوشی وارد شده به صورت تجاری وارد شده‌اند، گفت: ورود گوشی تلفن همراه از طریق رویه‌های مسافری هم مجاز و قانونی است.

  سخنگوی گمرک ایران ادامه داد: روزانه 30 هزار دستگاه گوشی تلفن همراه ترخیص می‌شود و روزی نبوده‌ است که ترخیص تلفن همراه نداشته باشیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر