تب فروش لپ‌تاپ فروکش می‌کند

عصر کالا- کارشناسان فعال در حوزه فناوری به‌تازگی برآورد و اعلام کرده‌اند که میزان فروش لپ‌تاپ در نیمه دوم سال جاری میلادی صعودی و افزایشی نخواهد بود.

تب فروش لپ‌تاپ فروکش می‌کند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از ایسنا، با اینکه روند میزان فروش لپ‌تاپ در سه ماهه اول و دوم سال 2019 مثبت و افزایشی گزارش و اعلام شد، اما حالا کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری به تازگی برآورد کرده‌اند که آمار فروش این محصولات در فصل سوم و چهارم سال جاری میلادی چندان مثبت و قابل قبول نخواهد بود.

  آنها علت فروش نسبتا خوب و موفقیت آمیز لپ‌تاپ در نیمه نخست 2019 را تحت‌تاثیر برنامه‌های تامین انبار شرکت‌های تولیدکننده در واکنش به احتمال اعمال تعرفه‌های گمرکی جدید از سوی دولت ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا عنوان کرده‌اند. در واقع، در صورت اعمال تعرفه‌های 25 درصدی از سوی دولت آمریکا بر روی محصولات چینی، شرکت‌ها مجبورند اقدامات احتیاطی که در نهایت منجر به افزایش خرید محصولاتشان می‌شود، را انجام دهند.

  بر اساس گزارش وب سایت TechSpot، آنها در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرده‌اند: در صورت پر و تکمیل شدن ظرفیت انبارهای تامین شرکت‌های تولیدکننده و توزیع کننده دستگاه‌های الکترونیکی و همچنین کاهش عرضه تراشه‌های پردازنده اینتل، میزان فروش لپ‌تاپ در فصل سوم و چهارم سال 2019 میلادی به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. این در حالیست که تولیدکنندگان لپ‌تاپ نیز تحت تایر عدم حصول اطمینان از استقبال بازار، هنوز علاقه و تمایل چندانی به استفاده از محصولات AMD نشان نداده‌اند.

  البته برخی دیگر از تحلیلگران، علت دیگری را نیز برای کاهش فروش لپ‌تاپ در ماههای آتی عنوان کرده‌اند و آن نیز ضعف اقتصادی چین و به طور کلی رکود بازارهای جهانی است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر