آغاز ریزش قیمت‌ها در بازار گوشی تلفن همراه

عصر کالا- ریزش در بازار گوشی تلفن همراه با کاهش قیمت گران ترین گوشی‌ها اغاز شد.

آغاز ریزش قیمت‌ها در بازار گوشی تلفن همراه
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از خبرآنلاین، در حالی که رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه از توزیع بخش مهمی از گوشی های وارداتی با ارز 4200 تومانی به بازار خبر می‌دهد، بررسی روند تحولات بازار نیز نشان می‌دهد قیمت‌ها در بازار این کالا در حال ریزش است.

  گوشی‌های آیفون در طی دو هفته گذشته با کاهش محسوس قیمت روبرو شده اند اما سایر گوشی‌ها تفاوت قیمتی در محدوده صد تا دویست هزار تومان را شاهد بودند.

  قیمت گوشی آیفون ایکس با ظرفیت 256 گیگابایت از 14 میلیون و صد هزار تومان به 13 میلیون و 150 هزار تومان کاهش یافته است. مدل دیگری از گوشی این برند نیز از 14 میلیون و 240 هزار تومان به 13 میلیون و 450 هزار تومان رسید.

  آیفون مدل XS MAX با ظرفیت 256 گیگابایت اما کاهشی نزدیک به ششصد هزار تومان را شاهد بود و در حال حاضر در بازار به قیمت 16 میلیون  و 600 هزار تومان فروخته می شود. قیمت همین مدل با ظرفیت 512 گیگابایت نیز در حدود 20 میلیون و 700 هزار تومان گزارش شده است.  فعالان بازار می‌گویند سایر برندها کاهش اندکی را شاهد بودند اما بازار این روزها با مشتریان اندکی روبرو هستند.

  افزایش شدید قیمت‌ها در بازار گوشی تلفن همراه، در اثر رشد قابل توجه نرخ ارز سبب شده است تعمیر گوشی با رونق ویژه‌ای روبرو شود و بازار خرید و فروش گوشی دست دوم نیز داغ تر از گوشی نو باشد.

  یکی از فعالان بازار در این خصوص گفت: این روزها اغلب مشتریان کسانی هستند که قصد دارند گوشی تلفن همراه خود را به مدل بهتری تبدیل کنند، کمتر کسی بدون فروش گوشی کارکرده، دست به خرید گوشی نو می زند و همین امر فاصله قیمت گوشی کارکرده تلفن همراه با گوشی اکبند را کاهش داده است.

  به گفته وی کسانی که دو سال قبل گوشی‌های خود را به قیمتی در حدود 4 تا 5 میلیون تومان خریده‌اند، امروز می‌توانند همین گوشی‌ها را به شرط نگهداری مناسب در محدوده قیمتی 3 میلیون تومان به فروش برسانند.

  به گفته وی بازار گوشی تلفن همراه در صورت تداوم روند کاهش قیمت ارز، تکان خواهد خورد و تن به کاهش بیشتر قیمت می‌دهد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر