از سوی محققان امنیتی ارائه شد؛

ابداع روش جدیدی برای آلوده کردن تمامی نسخه های ویندوز

عصر کالا- محققان موفق به ابداع روش جدیدی برای تزریق کدهای مخرب به تمامی نسخه های سیستم عامل ویندوز شده اند که شناسایی آنها را توسط نرم افزارهای ضدویروس ناممکن می کند.

ابداع روش جدیدی برای آلوده کردن تمامی نسخه های ویندوز
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، این روش توسط دو محقق امنیتی به نام های یگنی کوگان و تال لیبرمن ابداع شده و Process Doppelgänging نام گرفته است. تمامی نرم افزارهای ضدویروسی که به منظور شناسایی کدهای تزریق شده بدین شیوه به کار گرفته شده اند، موفقیتی کسب نکرده اند.

  در این روش حافظه رایانه های مجهز به سیستم عامل ویندوز دستکاری شده و داده هایی به آنها تزریق می شود که باعث می شود فرایند عادی اجرای برنامه های مختلف متوقف شده و کدهای مخرب بتوانند به طور مخفیانه فعالیت های مدنظر خود را اجرا کنند.

  در روش Process Doppelgänging فرایندهای بالا آمدن سیستم عامل ویندوز در حافظه رایانه به طور دائمی و غیرقابل بازگشت دستکاری شده ولی این دستکاری برای برنامه های امنیتی قابل تشخیص نیست و آنها متوجه دستکاری حافظه دستگاه نمی شوند.

  از این روش تا به حال برای تزریق کدهای آلوده به ویندوزهای ایکس پی، 7، 8 و 10 با موفقیت استفاده شده و نرم افزارهای امنیتی قدرتمندی مانند ویندوز دیفندر، بیت دیفندر، سمانتک، مک آفی، کاسپراسکای، پاندا، آواست و غیره موفق به شناسایی آنها نشده اند.

  البته مایکروسافت در تازه ترین نسخه از ویندوز 10 موسوم به Windows 10 Fall Creators Update مشکل یادشده را برطرف کرده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر